Новий унікальний експонат у столичному музеї Ханенків

  Унікальним експонатом поповнилася колекція київського музею імені Богдана та Варвари Ханенків. Тепер відвідувачі зможуть милуватися бронзовим китайським дзеркалом, якому вже майже 2 тисячі років. Таких на всю Україну тільки 6, і ті, у більшості, зберігаються у приватних колекціях.

  Обережно, затримавши подих, мистецтвознавець встановлює новий експонат. Бронзове дзеркало створене майже дві тисячі років тому, за доби правління китайської династії Хань. От тільки побачити відображення у старовинній пам`ятці нині не можливо. Для цього, пояснюють працівники музею, його слід агресивно відшліфувати.

  Марта Логвин, фахівець з мистецтва Китаю: "Те, що було бронзою, стало новим матеріалом. Це дуже крихкий матеріал, на ньому збереглися маленькі шматочки шовку, дуже ніжного, тонкого, яке було дуже дороге у ті часи".

  Потрапив унікальний експонат до музею завдяки столичному журналісту Олексію Ковалю. Кілька років тому, після поїздки Китаєм, чоловік поспішав до музею, аби дізнатися, що за знахідку придбав.

  Олексій Коваль, журналіст, член Всеукраїнської асоціації китаєзнавців: "Я зайшов у звичайну антикварну лавку у Пекіні і побачив дзеркало. Я сам за фахом ще й археолог, тому я зрозумів, що це давня річ. Але продавець сам не знав, що продає, і ми з ним поторгувалися трохи, він мені продав - і все". 

  Жуналіст: "За скільки?"

  Олексій Коваль, журналіст, член Всеукраїнської асоціації китаєзнавців: "Це комерційна таємниця".  

  Нині музейники оцінюють дзеркало у 10 тисяч доларів. Але дарувачеві не шкода віддавати його.

  Олексій Коваль, журналіст, член Всеукраїнської асоціації китаєзнавців: "Як буде дзеркало китайською?"

  Олексій Коваль, журналіст, член Всеукраїнської асоціації китаєвознавців: "Ердзізінь. Щось таке".

  Новому експонату у музеї Ханенків уже місце підготували. Стоятиме він біля бронзового барабана-однолітка.   

  Галина Біленко, зав. відділу мистецтва країн Сходу: "Цей барабан ніколи не звучав, оскільки завжди був експонатом. І якщо комусь, особливо дітям, вдавалося вдарити по такому барабану, він був глухий, майже не звучав".

  Двотисячолітнє бронзове китайське дзеркало ще має пройти всі процедури оформлення. І лише через рік його зможуть побачити в експозиції відвідувачі музею.

  Даря Безродна, Микола Лебедєв, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Єврокомісія шукає нові шляхи виходу з економічної кризи
  Наступний матеріал
  У США з аукціону продадуть низку ранніх фотографій "Бітлз"
  Теги: