На Вінниччині відкрили пам`ятник витинанці

  Пам`ятник витинанці відкрили на Вінниччині. Ідея встановлення монумента належить майстрам із Могилева-Подільського, який вважають столицею української витинанки. Відкриття приурочили до Першого міжнародного фестивалю витинанок.

  Лаймутє Федосеєва на свято витинанки приїхала з Литви. Вона - одна із чотирьох майстринь, які мають сертифікат на виготовлення таких прикрас у балтійській країні. Решта 150 литовських майстрів витинанок про такий сертефікат лише мріють.

  Лаймутє Федосєєва, майстриня з Литви: "Я ничего не копирую, я делаю только оригинальные вещи, но это на подсознании - вся символика, образы, они, конечно, созвучны с народными".

  Традиція української витинанки зародилася ще за часів трипільської культури, переконують дослідники. Прикраси для оселі виготовляли із паперу, дерева, тощо. Традиції прикрашати житло такими виробами вже не назвеш модними, зізнаються майстри. Утім, ремесла не полишають.

  Майстриня: "Це якийсь, як прорив у душі".

  Місце для встановлення пам`ятника витинанці обрали не випадково. На Вінниччині витинанковим краєм вважають саме Могилів-Подільський. В основі пам`ятника - образ жінки, що символізує берегиню роду. Увінчує його зірка, а біля неї - дві горлиці, як символ любові, гармонії та злагоди. Такий пам`ятник, кажуть митці, єдиний в Україні.

  Оксана Городинська, директор Могилів–Подільського центру народної творчості: "У нас місто – столиця витинанки, у нас витинанковий край, тому нам не залишалось ні що іншого, як витинанку залишити своїм потомкам, як у мистецтві, як у напрацюваннях, і в такому от пам`ятному знаку".

  На свято витинанок запросили майстрів із шести країн. Вони привезли найкращі свої роботи. По кілька з них, після завершення свята, обіцяють подарувати місцевому музею.

  Олена Бучацька, Ростислав Макогон, Вінничина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Італійський парламент готується ухвалити пакет антикризових заходів
  Наступний матеріал
  Єврокомісія шукає нові шляхи виходу з економічної кризи
  Теги: