BMW та Volkswagen
BMW та Volkswagen Shutterstock

Єврокомісія оштрафувала BMW та Volkswagen на $1 млрд за картельну змову

  Читайте по-русски
  Про існування змови повідомив ще один автовиробник – Daimler

  Єврокомісія оштрафувала автовиробників BMW та Volkswagen (володіє брендами Audi та Porsche) на 875 млн євро ($1 млрд) за картельну змову. Як мовиться в офіційному пресрелізі, змова стосувалася запровадження технологій зі скорочення шкідливих викидів.

  "П'ять виробників автомобілів Daimler, BMW, Volkswagen, Audi і Porsche володіли технологіями, що дозволяють істотно зменшити кількість шкідливих викидів. Але вони не використовували їх, аби уникнути конкуренції між собою", – повідомляє Європейська комісія.

  Виробники таким чином позбавляли споживачів можливості купувати автомобілі з поліпшеними системами, хоча і мали доступ до відповідних технологій.

  Розслідування потенційної змови почалося 2018 року. За даними регулятора, представники компаній протягом 5 років регулярно зустрічалися, узгоджуючи просування технологій зі скорочення викидів для дизельних авто.

  Хоча у пресрелізі згадується компанія Daimler, вона уникнула штрафу в 727 млн євро, адже саме вона повідомила про існування картельної змови. Компанії визнали свою провину. Штраф для BMW становить 373 млн євро, для Volkswagen – 502 млн євро.

  Як повідомляв 5.UA, у Держпродспоживслужбі скасували штраф у 325 млн грн для "Нової пошти".

  Попередній матеріал
  Сурикати з Лондонського зоопарку передбачили чемпіона Євро-2020
  Наступний матеріал
  В Україні за добу зробили рекордну кількість щеплень від COVID-19
  Loading...