ЄВРО - 10 років [відео]

  Десятий день народження святкує сьогодні європейська валюта ЄВРО, Першого січня 2002 року - 12 держав Євросоюзу почали використовувати спільну валюту для розрахунків.

  На честь нової валюти кожна із країн ЄС влаштувала гучні святкування. На проект покладали великі надії. Політики були переконані - Євро забезпечить стабільність та процвітання державам зони. З часом їхня кількість  зросла до 17-ти. Останньою у 2011 році приєдналася Естонія.

  Тетяна Воронова, естонка:  "У мене маленька пенсія. Витрачаю її переважно на житло та ліки. Поки що важко звикнути. Товари у крамницях подорожчали".

  Керсті Марі, естонка: "Мені важко зрозуміти скільки я витрачаю. Погані гроші".

  Ще три роки тому усі вважали євро непереможним. Він допоміг Ірландії уникнути економічного колапсу та захистив держави Європи від банківської кризи 2008 року. Тоді нова валюта мала підтримку у більш як 70-ти відсотків населення Єврозони. Проте згодом ситуація змінилася. Німецькі економісти кажуть: південно-європейські країни обрали неправильний шлях розвитку. Замість інвестицій у прибуткову галузь вони збільшили соціальні витрати. Лише у Греції вони зросли з 19 до 25 відсотків.

  Елі Коен, французський економіст:  "Політики накоїли чимало помилок, впровадивши нову валюту. Окрім того, розповідали казки про поганих інвесторів та рейтингові агенції. Тому люди розгубилися і забули про причину проблеми, за яку вони вважали євро". 

  Новій валюті не вдалося досягти головної мети - сформувати загальноєвропейську свідомість. Майже три чверті опитаних заявили, що нова грошова одиниця не мала жодного ефекту.

  Габріела Мей, німкеня: "Я не бачу особливих переваг. Я не почуваюся європейкою".

  Нумізмати вважають - причина у дизайні банкнот. Мовляв, на кожній зображені неіснуючі предмети.
  Умберто Моруцці, італійський нумізмат: "Гадаю, Ліра назавжди збереглася у свідомості італійців. Багато хто колекціонує ліри. Такі гроші неможливо забути". 

  В Іспанії до євро ставляться украй погано. 70 відсотків мешканців не бачать жодних позитивних змін від його появи. Нині у маленькому містечку на заході країни навіть відновили колишню валюту - песету. Нею можна розраховуватися у барах та крамницях. 

  Попередній матеріал
  Данія очолила Євросоюз
  Наступний матеріал
  Донеччанин претендує на звання найшвидшого гітариста у світі [відео]
  Теги: