5.ua

ЄС все ще закликає Росію виконувати Женевські домовленості

  Росія має разом із Європою закликати сепаратистів на сході України припинити протиправні дії. Таку позицію оприлюднила верховний представник з питань закордонних справ і політики безпеки ЄС Кетрін Ештон.


  За словами дипломата, Євросоюз активно працює над пошуками політичного рішення кризи. Вона також наголосила – Женевську угоду потрібно виконувати неухильно. Кетрін Ештон також зазначила, що президентські вибори 25 травня є дуже важливими та мають стати можливістю для широкої та законної дискусії щодо майбутнього України.

  Натомість, помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд у письмовій заяві, опублікованій на сайті комітету з міжнародних відносин американського Сенату, заявила: Росія не виконала жодного зі своїх зобов'язань по Женевській угоді, а замість цього – здійснює на південному сході України той же сценарій, що і в Криму.

  Також Сполучені Штати наперед заявили, що не визнають запланований проросійськими сепаратистами референдум у Донецьку та Луганську, та вважають його "фальшивим". Про це сказала журналістам представник Держдепартаменту США Джен Псакі.
  Попередній матеріал
  Британський міністр зовнішніх справ відвідує Київ
  Наступний матеріал
  США оголосили намір посилити військову присутність у всьому світі