espreso.tv

ЄС повинен переглянути відносини з РФ і надати допомогу Україні – Моґеріні

  Європейський союз повинен надавати різні форми підтримки Україні та глибоко переосмислити свою стратегію відносин із Росією.


  Про це заявила сьогодні на слуханнях у Європейському парламенті кандидат на посаду координатора європейської дипломатії Федеріка Моґеріні, пише "Радіо Свобода".

  Підтримка Україні має включати різні форми, "починаючи з повноцінної підтримки у сенсі безпеки, інституційної реформи, політичних процесів, економічних та енергетичних викликів", сказала вона.

  У сенсі безпеки Федеріка Моґеріні вважає необхідним поглиблення співпраці європейської дипломатії та Єврокомісії із НАТО.

  Водночас відносини із Росією "у найближчій перспективі мають будуватися на зусиллях для повного впровадження Мінської угоди, всіх її положень, на підтримці зусиль президента Петра Порошенка у встановленні миру на сході України", заявила претендент на посаду верховного представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки.

  При цьому вона зазначила, що "Росія наразі не може бути стратегічним партнером ЄС, але вона є стратегічною світовою країною і вона ще й є сусідкою, у першу чергу України".
  Попередній матеріал
  Президент звільнив Литвина
  Наступний матеріал
  За час припинення вогню загинуло 56 українських військових і 32 мирні мешканці - МЗС
  Loading...