5.ua

ЄС може впровадити нові санкції проти Кремля 12-го травня

  Після заяв про відведення військ від українського кордону, Володимир Путін розпочав нові масштабні навчання із випробовуванням ядерної зброї. Євросоюз і НАТО прагнення Кремля до зменшення напруги в регіоні поки що не побачили. Брюссель заявляє, що не помітив навіть спроби Росії до виконання Женевської угоди. Тому ЄС готується запровадити проти Москви нові санкції вже найближчим часом.


  Говори про мир, відпрацьовуй ядерний удар: президент Росії Володимир Путін особисто проконтролював навчання збройних сил країни, під час яких була розгорнута і ядерна зброя. За ними з російського Національного центру управління обороною спостерігали також й інші президенти країн військового блоку ОДКБ – Білорусі, Вірменії, Таджикистану та Киргизії. Під час маневрів відпрацювали ще й застосування ракетних частин, артилерії та авіації. На думку чільника Кремля – такі кроки сприятимуть деескалації напруги в регіоні. Шлях до цього Путін вбачає у визнанні терористів переговорною стороною, яка, начебто, виражає волю і відстоює права "південного сходу України".

  За такої ситуації Євросоюз і НАТО не мають ілюзій щодо добрих намірів Кремля. Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск на спільній прес-конференції з генеральним секретарем Альянсу Андерсом Фог Расмуссеном заявив, що заклик президента Путіна відтермінувати сепаратистський референдум ще не є гарантією деескалації напруги. Чільник НАТО укотре спростував заяву Кремля щодо відведення російських військ від українського кордону.

  Питання створення колективної безпеки України - планує обговорити народний депутат Петро Порошенко з президентом та прем'єр-міністром Польщі 9-го травня під час офіційного візиту до Варшави. За словами Порошенка, потрібно укласти нову угоду про гарантії безпеки в Україні на заміну і розширення чинного Будапештського меморандуму.

  Речниця Верховного представника Євросоюзу із зовнішньої та безпекової політики Майя Косьянчич заявила, що ЄС основою деескалації напруги на Сході України досі бачить виконання всіма сторонами Женевської угоди. Внеску Росії в цей процес Брюссель поки що не бачить. Тому на порядку денному саміту міністрів закордонних справ країн-членів Євросоюзу 12-го травня стоїть запровадження нових санкцій проти Кремля.

  Олександр Войтко, 5 канал.
  Попередній матеріал
  Матчі української Прем’єр-ліги та національного Кубку відбудуться, але без вболівальників
  Наступний матеріал
  Дніпропетровськом пройшла Хода примирення