Єлизавета ІІ
Єлизавета ІІ gettyimages.com

Єлизавета II уперше прокоментувала Brexit

Королева назвала Британію інноватором і додала: сподівається на "нове партнерство" з ЄС

Королева Великої Британії Єлизавета II вперше публічно прокоментувала майбутній вихід країни зі складу Євросоюзу. Своє бачення Brexit вона озвучила під час зустрічі з королем Нідерландів Віллемом-Олександром у Букінгемському палаці, передає видання The Daily Express.

"Британія сподівається на нове партнерство з Європою після Brexit. Як інноватори, ми упевнено дивимося в майбутнє", – зазначила королева.

За її словами, попри зміни в політиці, альянс між країнами залишається міцним. 

Також у ході зустрічі Єлизавета II запевнила короля Нідерландів у тому, що цінності, які поділяють країни, є "найбільшим їх надбанням".

Як повідомляв 5.UA, референдум щодо виходу Великої Британії з Євросоюзу відбувся ще в червні 2016 року. Британці з мінімальною перевагою 51,89% проти 48,11% проголосували за вихід країни з ЄС. 2 лютого 2017 року Палата громад затвердила акт щодо Brexit. За словами прем'єрки Британії Терези Мей, країна не розраховує на "часткове членство" в ЄС.

Відповідно до статті 50 статуту Євросоюзу, що дає два роки на підготовку до виходу, Британія повинна остаточно вийти з ЄС 29 березня 2019 року.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Парад, овації і навіть авіація: як у Великій Британії відзначали офіційний день народження Єлизавети ІІ

Попередній матеріал
Після повернення украдених територій Японія підпише мир із РФ – Сіндзо Абе
Наступний матеріал
Кабмін визначився із сумою на субсидії, закладеною на 2019 рік