Єгипет: Омар Сулейман відмовився очолити країну [репортаж, відео]

  Новому віце-президентові Єгипту запропонували очолити країну на час перехідного періоду - поки не відбудуться нові вибори глави держави. Утім, Омар Сулейман відмовився від цієї пропозиції - повідомили журналістам представники опозиційних сил Єгипту. Але з`явилися і перші домовленості - зокрема, щодо змін до конституції, які мають задовольнити головних політичних супротивників.

  Поправки до конституції Єгипту мають бути розроблені протягом місяця. Про це на спільній зустрічі домовилися новий віце-президент Єгипту Омар Сулейман та представники опозиції. Зміни до основного закону ухвалюватиме спеціальна комісія, куди увійдуть провідні політики та судочинці. Влада провела діалог навіть із забороненою в державі радикальною політсилою "Брати мусульмани". Домовленості стали одним із перших кроків до нормалізації стану справ у Єгипті, де два тижні не вщухають криваві протести з метою змістити президента Хосні Мубарака. Але люди не поспішають розходитися з вулиць.

  Через заворушення в Єгипті закрили одну з найбільших принад для туристів, одне із семи чудес світу, піраміди в Ґізі.

  На час протестів закрили і державні та фінансові установи, більшість великих магазинів та крамничок. Утім, у неділю ці заклади почали поступово поновлювати роботу. Найдовші черги - поблизу банків. Майже тиждень єгптяни не мали змоги знімати гроші із банкоматів - цю послугу обмежили, тож зараз більшість людей хоче зняти готівку із власних рахунків. Далі мешканці йдуть поповнювати запаси їжі.

  Демонстранти на площі Тахрір у Каїрі кажуть, що не розійдуться, поки Хосні Мубарак не піде з посади президента. Він керує країною уже тридцять років. Глава держави запевняє, що пішов би у відставку хоч зараз, але не зробить цього, бо країна зануриться у хаос. Як поступку опозиційним силам він увів посаду віце-президента, якої раніше не існувало узагалі. Утім антивладним силам цього не досить.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Дайверам створюють перешкоди у дослідженні морів [репортаж]
  Наступний матеріал
  Вісімсот літня криниця на Вінниччині [репортаж, відео]
  Теги: