Дайверам створюють перешкоди у дослідженні морів [репортаж]

  Підводні скарби дедалі важче і дорожче побачити. Українські дайвери скаржаться - їм не дають організовувати експедиції до морських глибин. А саме до об`єктів підводної спадщини. Звинувачують у цьому департамент, який створив Інститут археології. Мовляв без жодних законних підстав установа не лише вимагає отримання дозволів на занурення, та ще й вимагає за це гроші.

  Це любительське відео занурення на один із затонулих кораблів у Чорному морі. Щоби здійснити таку підводну подорож, не достатньо лише акваланга та гідрокостюма. За законом треба ще й отримати дозвіл Державної служби національної спадщини при Мінкультурі. А також пройти кваліфікацію в Інституті археології Академії наук. Проте кілька років тому при Інституті створили ще одну організацію - Департамент підводної спадщини. Вона також почала вимагати у підводників отримання дозволу.

  Дайвери обурюються - Департамент діє не за статутом. І не має жодних законних підстав вимагати дозволів на підводні дослідження. Проте установа робить це вже кілька років поспіль. Ба більше - на відміну від Міністерства культури вимагає за дозволи гроші.

  У Департаменті підводної спадщини від закидів відхрещуються. Частково. Дозволи на занурення, кажуть, ніколи не давали. Лише наглядали за підводними експедиціями до об`єктів, які розташовані в морях і озерах. Мовляв, ці повноваження їм надали у Міністерстві культури. А гроші вимагають - бо держава не фінансує.

  У Держслужбі національної спадщини заперечують будь-який зв`язок із Департаментом. Кажуть, це звичайне підприємство Інституту, яке не має жодних повноважень з контролю над морською акваторією.

  Не знають нічого про підприємство і в Академії наук. Там, кажуть - Інститут археології навіть не узгоджував з президією НАН створення такого Департаменту.

  Азад Сафаров, Микола Смолянкин, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Луганську маршрутчики відмовляються від роботи через розбиті дороги
  Наступний матеріал
  Єгипет: Омар Сулейман відмовився очолити країну [репортаж, відео]
  Теги: