Вісімсот літня криниця на Вінниччині [репортаж, відео]

  До криниці, якій понад вісім століть, щодня приходять мешканці села Стара Прилука на Вінниччині. Люди кажуть, попри те, що майже в кожному подвір`ї є свій колодязь, до найстаршого ходять - по цілющу воду.

  За місцевими переказами, криниця з`явилася одночасно із самою Старою Прилукою, близько восьмисот шістдесяти років тому. За цей час - устигла обрости легендами.

  У селі цю криницю називають Лебихова - нібито на честь того, хто її викопав. Але ким був цей чоловік і чому саме тут її облаштував – не знають. А ще, згадують старожили - тутешній поміщик перепробував воду з багатьох колодязів, але вподобав саме цю криницю.

  Криниця лише півтора метра завглибшки. Усередині - вимощена дубовими дошками. Люди кажуть, ще з давніх часів. Місцеві мешканці згадують, як намагалися почистити криницю, проте воду вичерпати - так і не змогли.

  Селяни кажуть - вода зі старої криниці допомагає, коли болить горло або голова. Геть слабким - додає сили. Щоби дослідити склад та особливості цілющої рідини - місцеві депутати навіть заклали кошти у сільський бюджет. Заодно, кажуть - і трохи причепурять криницю.

  Олена Бучацька Ростислав Макогон, Вінниччина, 5 канал

  Попередній матеріал
  Єгипет: Омар Сулейман відмовився очолити країну [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Найстарішій черниці греко-католицького світу сестрі Ірині - 105 [репортаж]
  Теги: