Найстарішій черниці греко-католицького світу сестрі Ірині - 105 [репортаж]

  Найстаршу черницю греко-католицького світу віншували сьогодні на Прикарпатті - 105 років виповнилося сестрі Ірині з монастиря сестер Мироносиць. Усе своє життя жінка віддала вірі та молитві. Щоправда, останнім часом здоров`я старенької вже не те, тож коло відвідувачів до неї - обмежили.

  Нині у монастирі Сестер Мироносиць - неабияке свято. Сестрі Ірині виповнилося 105 років. Її вважають найстарішою монахинею греко-католицької церкви. За довгі роки вона пережила жахи двох світових воєн, становлення ЗУНРу, національно-визвольні змагання. Монахиня згадує - найтяжче було у роки гоніння греко-католицької церкви.

  Сестра Ірина: "У 47-му нас найбільше мучили - щоб зректися віри казали що нема Бога. Як це нема? А хто нас створив? Звідки ми взялися?"

  У свої 105 сестра Ірина погано чує та бачить. Каже, у часи гонінь на церкву молилася, щоби Бог позбавив її слуху та зору, аби не бачити безладу, який чинять більшовики. І усе життя боялася сказати щось образливе для віри. 

  отець Дам`ян Кастрані, ігумен Гошівського монастиря: "В минулому році сестра ще давала інтерв`ю і вона казала - я боюсь щось не сказати щоб не згіршити. Яка це є свідомість щоб в такому віці думати про те щоб щось сказати не так".

  Монахиня зазвичай прокидається о 5 ранку, стає до молитви. Сестра Теодозія, яка доглядає стареньку, стверджує - її молитва має цілющу силу.

  Сестра Теодозія, черниця: "Люди приходять до неї зі своїми бідами, але вона ніколи не засуджувала. Вона молилася і завжди казала - будьте вірні Богові і він Вас не залишить".

  Привітати сестру Ірину поспішають звідусіль. Квіти, солодощі і побажання міцного здоров`я. Утім, найголовніше для іменинниці - віра і молитва.

  Сестра Ірина: "Мені треба волі церкви, віри Святої. А що мені більше треба Бог і все! Як каже прислів`я - без Бога, ані до порога".

  Оксана Дудій, Андрій Шкварла, Івано-Франківськ, 5 канал

  Попередній матеріал
  Вісімсот літня криниця на Вінниччині [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Непробачною образою назвав візит Медведєва на Курили прем`єр-міністр Японії Наото Кан
  Теги: