Японія готується до передачі влади (РОЗШИРЕНО)

  Японія готується до передачі влади. Вперше за півстоліття цією країною керуватиме Демократична партія. Саме ця опозиційна сила, за попередніми даними, перемогла на учорашніх парламентських виборах і завдала нищівної поразки правлячим ліберальним демократам. Опозиції пророкують 308 із 480-ти місць у парламенті, а керівній партії - лише 119.

  Перші переговори щодо коаліції та майбутнього уряду розпочав лідер Демократичної партії Японії - Юкіо Хатояма. Попри переконливу перемогу, демократи націлені ще більше укріпити свої позиції і створити більшість. На посаді прем`єра Хатояму затвердять  найближчими тижнями. Із його партією пов`язують надії на відновлення японської економіки, другої за потугою у світі.

  Коічі Накано, професор політології університету Софія: "Мені здається, що стилю Демократичної партії, незалежно від того, хто її очолює, притаманна більша колегіальність. І це непогано для Японії. Крім того, ця партія робить більший акцент на співпрацю з азійськими країнами. Вони не зациклюються на Штатах".

  Перемогу Демократичної партії - експерти пояснюють скоріше зневірою у політиці правлячих лібералів, аніж популярністю опозиції. Натомість тепер увага всієї країни буде прикута до демократів - чи зможуть вони виконати свої передвиборні обіцянки.

  Харутоші Ота, бізнесмен: "Я бачив, що люди були розлючені занадто довгим правлінням ліберальних демократів. Але тепер треба почекати і подивитися. Невідомо, чи зможуть демократи якось покращити ситуацію".

  Позитивно на перемогу демократів відреагували фінансові ринки. Місцевий індекс Ніккей злетів до найвищої за одинадцять місяців позначки. Чималі сподівання із новим прем`єром пов`язують і у сусідній Південній Кореї.

  Мун Тае-Янг, речник МЗС Південної Кореї: "Ми дуже цінуємо те, що демократична партія Японії говорила про важливість корейсько-японських відносин. Вони вже заявили, що хочуть зближення двох країн".

  Чинний прем`єр-міністр Японії уже визнав поразку своєї політичної сили. Таро Асо заявив, що бере на себе відповідальність за це і йде у відставку. Ліберальні демократи перебували при владі в Японії з п`ятдесят п`ятого року, лише у дев`яносто третьому вони поступалися лідерством, але тільки на дев`ять місяців. Дар`я Тарадай, 5 канал.

  Попередній матеріал
  "Дискавері" успішно пристикувався до МКС
  Наступний матеріал
  У Києві подорожчав хліб
  Теги: