Які пенсії отримують європейці [репортаж]

  Окрім приватних збережень європейські пенсіонери мають непогані державні виплати. Ось що нарахував "Час".

  Європейські пенсіонери – одні з найзабезпеченіших у світі. Середній розмір пенсії у ЄС - залежно від країни - коливається від чотирьохсот шістдесяти до тисячі трьохсот сорока чотирьох євро на місяць. Розмір найнижчої середньої пенсії у перерахунку на гривні складає – чотири тисячі шістсот сім гривень. Максимальної – тринадцять тисяч чотириста сорок гривень.

  Найменше у Європі платять італійським пенсіонерам – 460 євро. Сусіди по ЄС – німецькі пенсіонери отримують у середньому 810 євро або майже вісім тисяч шістсот гривень. Розмір пенсії залежить від вислуги років. Якщо німець не напрацював необхідного стажу він може розраховувати на 350 гарантованих євро на місяць. Крім того незахищеному пенсіонеру оплатять 56 квадратних метрів житла + комунальні послуги.

  Найбільше у Європі отримують фінські пенсіонери - там середній рівень пенсій сягає тисячі триста сорока чотирьох євро. Трохи менше на заслуженому відпочинку отримують американці - в середньому, тисячу сто шістдесят чотири долари.

  У Росії середня пенсія складає вісім тисяч сто вісімдесят рублів або дві тисячі двісті сорок гривень. В Україні розмір середньо заробленого - один з найнижчих серед розвинутих країн світу – тисяча сто тридцять гривень. Наступного року до цієї суми додасться небагато - 2011-го влада обіцяє підвищити мінімальну пенсію на 50 гривень.

  "Перевершили" нас у цьому лише китайці, де середній розмір пенсії скаладає лише 75 доларів або 600 гривень.

  Андрій Лащ, 5 канал

  Попередній матеріал
  Скільки у різних країнах живуть на пенсії [репортаж]
  Наступний матеріал
  Антикорупційні Закони не приймуть ніколи?
  Теги: