Медик під час пандемії коронавірусу
Медик під час пандемії коронавірусу 5 канал / Час. Підсумки тижня

Як Ізраїль майже переміг коронавірус та які прогнози робить ВООЗ – сюжет

Читайте по-русски
У ВООЗ запевняють, що пандемію вдасться перемогти лише у 2022 році

Ще два роки коронавірус не даватиме спокою людству. Таке припущення зробили в регіональному центрі у ВООЗ. А от Ізраїль таким припущенням не вірить. Адже уже майже подолав пандемію, заявив прем’єр країни. Каже, це заслуга вакцинації. Які ще новини у світі коронавірусу, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Ізраїль майже переміг коронавірус. Таку гучну заяву зробив прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньягу. Поки що не кінець, але він уже дуже близько. Тому ізраїльтянам поки ще доведеться носити маски, дотримуватися дистанції. А головне – вакцинуватися, наголошує урядовець. Саме завдяки тотальному щепленню країна має такі позитивні результати. За останніми даними, у країні прищепили уже половину населення.

"Ізраїль став першою країною в світі, яка вийшла з COVID-19. Так, ми ще повністю не покінчили з пандемією, але нам уже майже вдалося це зробити. Вакцинація і ще раз вакцинація. Це ось те, що допомогло нам зберегти життя наших громадян", – заявив Нетаньягу.

А от у ВООЗ не такі гарні новини. Директор Європейського регіонального бюро організації припустив, що планета подолає коронавірус 2022. Тоді вдасться взяти його під контроль. Але недуга існуватиме і далі, поки що вона нікуди не зникне.

"Вважаю, 2021 буде ще одним роком COVID-19. Але тепер ми можемо краще передбачати події та керувати ними. 2020 була лише невизначеність як у сфері охорони здоров'я, так і у сфері політики. За рік ми знаємо набагато більше, в нас є інструменти, програми діагностики, вакцина. У моїй роботі важливо планувати заздалегідь. Тому вважаю, що на початку 2022 року пандемія залишиться позаду, проте це не означає, що піде сам вірус", – наголосив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге.

За останніми даними, ін'єкції отримали вже майже 280 мільйонів людей в усьому світі. Щодня пацієнтам уводять 6 із половиною мільйонів доз від коронавірусу у 111 країнах світу. Попри те, що прищеплюють людей поки що не всюди, Клюге порадив не перейматися щодо вакцин. Каже, усі зможуть зробити щеплення. Цьому сприятиме й ініціативи COVAX, до якої залучена й Україна. Вона доправляє вакцини від коронавірусу до країн із низьким та середнім достатком. І робить це безоплатно, за рахунок благодійних внесків. Раніше препарати привозили лише до африканських та південно-американських країн. Нині вперше партію вакцин у межах ініціативи отримала європейська країна – Молдова.

"Молдова стала першою державою Європи, яка отримала вакцину за COVAX. Минулої ночі нам доправили 14 тисяч доз препарату. Дякую дуже всім, хто цьому сприяв, дякую, що ви солідарні з нами", – зазначила президентка Молдови Майя Санду.

За допомогою ініціативи COVAX планують вакцинувати щонайменше 20% населення в усьому світі, зокрема, в Україні. Окрім Ізраїлю, найшвидші темпи вакцинації нині у Сполучених Штатах. Там прищепили понад 82 мільйони американців.

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
"Якщо в нас депутати – весільні фотографи, то хто може бути міністром?" – Капранов про призначення Шкарлета
Наступний матеріал
Перша серія поштових марок у стилі ню: "Укрпошта" презентувала нову колекцію
Loading...

Світ не зможе досягти колективної імунізації від COVID-19 упродовж 2021 року – ВООЗ

"Це природний процес": у ВООЗ прогнозують нові мутації коронавірусу

Пандемії чекають на людство і в майбутньому, треба вирішувати кліматичні проблеми – голова ВООЗ

У ВООЗ заявили, що ситуація з новим штамом COVID-19 не вийшла з-під контролю

"Зробимо все, щоб досягти мети": у ВООЗ хочуть визначити походження COVID-19

Вакцина від COVID-19 сама по собі не зупинить пандемії – голова ВООЗ