"Wikileaks" оприлюднив нову партію компромату

  "Wikileaks" оприлюднив черговий стос таємних документів. Нові секрети стосуються України. За данними інтернет-порталу, США невдоволені експортом зброї з України до Ірану та Бірми.
  Крім того, у оприлюдненій депеші помічника держсекретаря США Ванн Ван Діпена сказано, що зброя, яку судно "Фаїна", захоплене у 2008 році сомалійськими піратами, перевозило до Кенії, призначалася Південному Судану. Тим часом, засновник сайту "Wikileaks" Джуліан Ассанж щонайменше тиждень залишатиметься під вартою. Суд Лондона відмовився звільнити його під заставу.

  Судовий процес над Джуліаном Ассанжем може перетворитися на справжнє шоу. Вже зараз увага світової спільноти прикута до подій, які розгортаються навколо власника скандально відомого інтернет-порталу "Wikileaks". Наразі Ассандж - за гратами у Великій Британії. Там і пробуде щонайменше тиждень. До поліцейської дільниці Ассанж прийшов сам. А ордер на його арешт видала прокуратура Швеції. Шведські правоохоронці  звинувачують його у згвалтуванні. Справу закрили, але за кілька тижнів - поновили. Тепер Швеція вимагає екстрадиції Ассанжа. І підкреслює: обвинувачення не має нічого спільного з діяльністю Вікілікс. Сам власник "Wikileaks" і його адвокати впевнені: переслідування має політичні мотиви.

  Клаес Боргстром, адвокат потерпілих: "Арешт Ассанжа - крок уперед до розв"язання непростої ситуації, у якій опинилися мої підзахисні. Я сподіваюся, що його якнайшвидше екстрадують до Швеції, щоб правоохоронці мали змогу його допитати. Щодо чуток про те, що Ассанжа переслідують через сайт "Wikileaks" - це порожні заяви. Ассанж прекрасно знає, що те, у чому його звинувачують, ніяк не пов"язано з роботою цього порталу".

  Розслідування поновили після того, як на сайті "Wikileaks" з`явилося так зване "афганське досьє Пентагона". А у міжнародний розшук австралійця оголосили після нових скандальних публікацій на інтернет-порталі. Біля тижня тому на сайті почали з`являтися конфіденційні листи американських дипломатів. "Wikileaks" стверджує: подібних документів має понад чверть мільйона. Розголошення таємної інформації викликало різку критику урядовців багатьох держав світу, насамперед США.

  Пі Джей Кроулі, речник держдепартаменту США: "Те, що Ассанжа заарештували у Британії і вимагають його екстрадикції до Швеції - це справа винятково цих двої країн. Заслуги Сполучених Штатів чи Інтерполу у цьому немає. Втім, ми засуджуємо те, що робить інтернет-портал Вікілікс. На наш погляд - він завдав значних збитків інтересам Сполучених Штатів та інших країн світу".

  Наразі адвокати Ассанджа планують нове клопотання про звільнення свого підзахисного під заставу. Представники порталу "Wikileaks" називають арешт Ассанжа атакою на свободу слова. Вони заявили, що попри проблеми власника сайту, на "Wikileaks" і надалі з`являтимуться конфіденційні матеріали. 

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Києві відбудуться концерти солістів мюзиклу "Нотр-Дам"
  Наступний матеріал
  30-ті роковини загибелі Джона Леннона [репортаж, відео]
  Теги: