Facebook

Вже до кінця року: у Росії погрожують заблокувати ще й Facebook

  У Роскомнагляді кажуть, що компанія має виконати низку завдань до кінця року. В іншому разі йтиметься про блокування соцмережі

  Уже цього року у РФ можуть заблокувати соцмережу Facebook. Про це заявив очільник Роскомнагляду Олександр Жаров, передає DW.

  Так, посадовець відзначив, що Facebook має виконати низку завдань до кінця 2018 року. Йдеться, зокрема, про локалізацію баз даних громадян РФ на території Росії, видалення так званої "забороненої інформації", а також "дотримання інших законів".

  "Якщо нічого з цього або що-небудь з цього не буде виконано, або російську державу не буде поінформовано про намір провести такі дії, то, очевидно, постане питання про блокування", – зазначив Жаров.

  За його словами, Роскомнагляд регулярно проводить зустрічі з представниками Facebook, а в лютому цього року на чергових перемовинах він ще раз підтвердив позицію відомства.

  Крім того, Жарков поставив під сумнів роботу на території РФ сервісів Amazon та Google, IP-адреси яких відомство почало закривати у зв'язку зі спробою заблокувати роботу месенджера Telegram.

  Нагадаємо, 13 квітня Московський суд постановив негайно заблокувати Telegram у Росії. У рамках таких дій Роскомнагляд заблокував понад 15 мільйонів IP-адрес, через які жителі Росії могли користуватися месенджером.

  А от засновник і власник компанії, яка володіє Telegram, Павло Дуров, заявляє: "Сервіс залишається доступним для більшості жителів Росії".

  Довідково: блокування Telegram пов'язане із відмовою керівництва месенджера передати ФСБ РФ ключі шифрування від листування своїх користувачів. У Telegram наполягають, що крім порушення конституції РФ, це ще й технічно неможливо зробити. За порушення таким чином "пакету Ярової" месенджер раніше вже штрафували на 800 тис. рублів. А 6 квітня Роскомнадзор подав позов про обмеження доступу до інформаційних ресурсів Telegram Messenger Limited Liability Partnership.

  Попередній матеріал
  "Приголомшлива перша леді": у США пішла з життя Барбара Буш
  Наступний матеріал
  Нові санкції проти РФ перебувають на розгляді в адміністрації США – Держдеп