lenta.ru

Московський суд постановив негайно заблокувати Telegram у Росії

  Почати блокування суддя дозволила навіть до вступу рішення за позовом у законну силу

  Таганський суд Москви задовольнив позов Роскомнадзору (російська служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій) та постановив "негайно заблокувати" месенджер Telegram на території Росії.

  Як передає російське видання "Медуза", суддя Юлія Смоліна дозволила почати блокування навіть до вступу рішення за позовом у законну силу.

  Представників Telegram на засіданні у п'ятницю, 13 квітня, не були присутні, адже засновник та керівник месенджера Павло Дуров заборонив юристам брати участь у "відвертому фарсі", щоб не легітимізувати процес. Тим не менш, адвокати направили до суду клопотання з проханням перенести засідання – воно було відхилено. Розгляд позову по суті зайняв у судді лише 20 хвилин, ще 40 хвилин пішло на підготовку рішення.

  Блокування Telegram пов'язане із відмовою керівництва месенджера передати ФСБ РФ ключі шифрування від листування своїх користувачів. У Telegram наполягають, що крім порушення конституції РФ, це ще й технічно неможливо зробити. За порушення таким чином "пакету Ярової" месенджер раніше вже штрафували на 800 тис. рублів. А 6 квітня Роскомнадзор подав позов про обмеження доступу до інформаційних ресурсів Telegram Messenger Limited Liability Partnership.

  Попередній матеріал
  У поліції є відео пострілу з РПГ по "Київміськбуду", справу кваліфікували як хуліганство
  Наступний матеріал
  До кінця року: Україна має виплатити держборг майже $4 млрд