Володимир Горбач
Володимир Горбач 5 канал

Вибори у США: політичний аналітик назвав три сценарії та їхні наслідки для України

Читайте по-русски
Все йде до того, що Трамп не визнаватиме свою поразку, що спричинить політичну кризу у США, зазначив аналітик

Є три варіанти наслідків виборів у США для України, вважає політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач. Про це він сказав в ефірі ток-шоу "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова на "5 каналі".

За словами експерта, найгірший варіант для України – це конфлікт, довгі протистояння, затягування і криза у США.

"Поки що, на мою думку, ситуація розвивається за сценарієм, близьким до найгіршого. Ні один, ні інший з кандидатів не є однозначним переможцем, і тому все йде до того, що Трамп, у разі перемоги Байдена, не визнаватиме свою поразку, і це спричинить колосальну політичну кризу у США, а, можливо, і конституційну кризу", – сказав Горбач.

"Це буде найгіршим сценарієм для України, бо Україна потребує зовнішньої підтримки з боку США. Ми часто говоримо про двопартійну підтримку, про підтримку Конгресу, адміністрації президента... Але коли Америка буде зайнята власними проблемами, ми не зможемо розраховувати на таку підтримку", – уточнив аналітик.

Але є ще два інші варіанти, зазначає Горбач, – це перемоги кожного з кандидатів.

"Кандидатура Джозефа Байдена є для України більш бажаною. Принаймні через його персональну особисту історію. Він справді знає Україну, часто в ній бував – 6 разів був у статусі віцепрезидента за дві каденції Обами. Після початку російської агресії він бував в Україні фактично двічі на рік", – наголосив фахівець.

Проте, за словами аналітика, невідомо, яким буде ставлення Байдена до нової української влади.

"На мою думку, Офіс президента Зеленського після контактів з Дональдом Трампом піддався на тиск, і в такий непублічний спосіб намагався підігравати Дональду Трампу", – сказав Горбач.

Він продовжив: "Президент Трамп жодного разу не відвідав Україну. У своїх приватних бесідах, про які ми знаємо, наприклад, з книги Джона Болтона, він узагалі поганими словами називав Україну. Якихось сентиментів чи ціннісних почуттів Трампа до України немає – це точно".

"Все, що він доброго зробив для України – не перешкоджав Конгресу виділяти кошти на українську оборону, безпеку і фінансово-економічну підтримку", – підсумував експерт.

Як повідомляв 5.UA, у Сполучених Штатах відбулись вибори президента. Наразі триває підрахунок голосів. За крісло глави США змагаються 11 кандидатів. Головних суперників двоє – чинний лідер та республіканець Дональд Трамп і колишній віцепрезидент, демократ Джо Байден.

Попередній матеріал
Верблюди і лами в селі – на Харківщині живуть екзотичні тварини, які розграбовують городи мешканців – сюжет
Наступний матеріал
Висота "Браво": як вона допомагала ЗСУ перекривати повітря російським окупантам – Сурков
Loading...