Відносини Росії та США – складні, атмосфера між країнами – напружена, втім, "ця ситуація не має об'єктивних причин". Принаймні, так оцінив політичний діалог Сполучених Штатів та Російської Федерації – президент останньої Володимир Путін. Ввечері у фінському Гельсінкі завершилася прес-конференція глав держав, передає "5 канал".
Зустріч двох лідерів віч-на-віч тривала більш як дві години. Перемовини мали розпочатися о 13-й, однак літак російського президента приземлився із півгодинним запізненням. Натомість кортеж глави Білого дому прибув до Президентського палацу через 20 хвилин після Путіна.
За словами Трампа, вони обговорили питання ядерного роззброєння Корейського півострова. Трамп закликав президента Росії покласти край озброєнню півострова. Порушили й тему втручання Росії у вибори в США. Кремль від звинувачень, традиційно, відхрестився. Водночас Трамп вкотре нагадав Путіну, що мир у світі та в регіоні, зокрема, залежить від дотримання Росією міжнародних норм і бажання співпрацювати з іншими державами.
Згадавши анексію Криму, – Путін заявив, що знає позицію Трампа, який говорить про незаконність приєднання. Президент США, водночас, ані цю фразу, ані закиди Путіна щодо необхідності тиску Вашингтона на офіційний Київ для виконання Мінських домовленостей – вирішив на загал не коментувати. Натомість, окрему увагу приділив питанню газогону "Північний потік-2".
"Ми з Німеччиною змагатимемося за газогін. Хоча не думаю, що це в інтересах Німеччини. Я бажаю їм успіху. Ми вже серйозно обговорювали питання "Північного потоку-2" з Ангелою Меркель. У Сполучених Штатів є велика перевага в цьому питанні, адже нині ми маємо набагато більше можливостей, аніж кілька років тому. Тож перемога – на нашому боці", – заявив президент США.
Лідер країни-агресора відповів: "Щодо "Північного потоку-2". Пан президент висловлював стурбованість у зв'язку з можливим зникненням транзиту через Україну. Я запевнив, що Росія готова зберегти цей транзит. Крім того – ми готові продовжити транзитний контракт, який завершується в наступному році, в разі врегулювання спору між господарюючими суб'єктами у Стокгольському арбітражному суді".
Після зустрічі за зачиненими дверима переговори продовжили в розширеному складі – за участі делегацій двох країн.
ФОТО: У Фінляндії пройшов масовий протест проти зустрічі Трампа з Путіним









