Всесвітній Економічний форум відкривається у Давосі

  Всесвітній Економічний форум відкривається у Швейцарському Давосі. Гасло цьогорічної, 42-ї сесії - "Велика трансформація - формуючи нові моделі". Ключові питання - рецесія у єврозоні та підсумки арабської весни.

  Відкрила форум федеральний канцлер Німеччини. Вона нагадала про кризу 2008-го року і наголосила, що Європа НЕ зробила з тогочасної рецесії відповідних висновків. Утім, Ангела Меркель впевнена, що ЄС таки зможе подолати скрутні фінансові часи. Менш оптимістичні прогнози у фінансиста Джорджа Сороса, який  виступив із доповіддю іще до офіційного відкриття. Сорос вважає, що жорстка економія, нав`язана Німеччиною, може призвести до краху Євросоюзу. Для покращення ситуації, на його думку, необхідна більш злагоджена робота країн-членів ЄС та європейських інституцій. Зокрема - і випуск єврооблігацій.  Форум у Давосі триватиме п’ять днів. Участь у ньому візьмуть дві з половиною тисячі політиків, економістів і бізнесменів. Як і торік, Давос відвідує український президент.

  Ангела Меркель, федеральний канцлер Німеччини: "Європа стане більш привабливою для інвестицій і бізнесу, коли ми подолаємо цю кризу. А ми обов`язково її подолаємо".

  Джордж Сорос, фінансист: "Замість МВФ - саме НІмеччина діє як розпорядник, запроваджуючи жорстку фінансову дисципліну. І це створить одночасно політичне і економічне тертя і може зруйнувати Європейський Союз".

  Попередній матеріал
  Енергозберігаючі електричні батареї встановили в одній із шкіл Київщини
  Наступний матеріал
  У Києві презентували книгу Мирослава Дочинця "Вічник"
  Теги: