Власник затриманого в Індії судна не надає допомоги затриманому екіпажу

  Про арешт 33-х членів екіпажу корабля «Сімен Ґард Огайо», серед яких один українець, повідомляє індійська влада. Вітчизняне ж Міністерство закордонних справ стверджує – ще двох співвітчизників затримувати не стали й залишили на судні для підтримання його задовільного технічного стану. Заарештованих, тим часом, звинувачують у незаконному перевезенні зброї і, можливо, триматимуть під вартою, щонайменше, до судового розгляду кримінальної справи.

  Про арешт тридцяти трьох членів команди корабля «Сімен Ґард Огайо», серед яких один українець, повідомляє індійська влада. Моряків доправили на допит у місцевий поліцейський відділок. Їх звинувачують у нелегальному перевезенні зброї. На борту виявили три десятки автоматів і п’ять тисяч набоїв. За словами членів екіпажу – це їхнє звичне озброєння. Корабель, начебто, охороняв торговельні судна від піратів. Однак, індійську поліцію таке пояснення не переконало.

  Барат Верма, аналітик відділу оборони та стратегії: «Якщо судно перебуває в наших територіальних водах без дозволу, арешт команди і затримання корабля – цілком легітимні. Берегова охорона, яка ескортувала команду на берег, чудово знає цей закон і діяла у його рамках».

  Суджата Сінгх, секретар міністерства закордонних справ Індії: «Всі заарештовані співпрацюють зі слідством і дають показання. Кримінальні справи проти них порушені за незаконне зберігання й перевезення зброї на борту корабля».

  У вітчизняному ж Міністерстві закордонних справ повідомляють: двох членів екіпажу – капітана і старшого інженера, які є громадянами України – не затримували. Їх залишили на судні, щоби стежили за його технічним станом.

  Євген Перебийніс, директор департаменту інформаційної політики МЗС України: «Капітан корабля і старший інженер – залишені на кораблі. Вони стежитимуть за життєдіяльністю судна. Ще одного громадянина України, який працював охоронцем – заарештували. Вранці ми телефонували капітану корабля – він сказав, що забезпечений усім необхідним».

  Корабель зупинили одинадцятого жовтня в індійських територіальних водах. Він ішов під прапором Сьєрра-Леоне, але належить американській компанії. Місцева поліція попросила надати документи, які дозволяють команді судна носити зброю впродовж години після арешту. Проте минула вже доба – реакції ж ні власника корабля, ні посольства Сполучених Штатів в Індії досі немає.

  Питання охорони торговельних кораблів не врегульовано чітко з юридичного боку. Безпеку одних суден гарантують військові загони, інших – приватні фірми. Пірати ж часто користуються невизначеним становищем й захоплюють кораблі. Торік збитки від злочинців сягнули шести мільярдів доларів.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Житомирські чиновники облаштували дітям футбольне поле на каналізаційних люках [відео]
  Наступний матеріал
  На Фестивалі сиру і вина у Львові очікують більше 100 тис. відвідувачів [відео]
  Теги: