Влада Куби почала кредитувати дрібних підприємців

  Перші кредити приватним підприємцям почала надавати кубинська влада. У такий спосіб уряд країни намагається надати нового поштовху економіці. Без позик бізнесменам було надто складно розвивати свої фірми. Тепер вони зможуть збільшити обсяги виробництва товарів і послуг, а влада "Острова свободи" розраховує на створення сотень тисяч робочих місць у недержавних галузях.

  Тисячі людей шикуються в черги до гаванських банків. Уперше в історії комуністичної Куби влада країни почала видавати кредити приватним підприємцям. Малому бізнесу також дозволили реєструвати рахунки у фінансових установах і проводити безготівкові операції. Підприємці кажуть - з цими зрушеннями на Кубі настали зовсім нові часи.

  Іван Ічеверрія, приватний підприємець: "Тепер люди зможуть розвивати свою справу і отримувати від неї гідний прибуток. Потрібно просто піти до державного банку, взяти кредит і вкласти гроші у свій бізнес. Раніше жоден з нас навіть подумати про таке не міг. Обов`язково оформлю позику найближчим часом. Це дуже корисна річ".

  Якщо кредити виправдовуватимуть себе - уряд Куби поширить цю практику й на інші сфери суспільного життя. Зокрема, громадянам видаватимуть позики на ремонти будинків й оновлення житлової інфраструктури вцілому.

  Вальтер Ічеверрія, мешканець Гавани: "Ми всі чекаємо кредитів на ремонти. Люди хочуть покращити умови життя, але не мають грошей. Тепер кошти з`являться. Більшість будинків на Кубі - повністю застаріли, а значна частина стоять напівзруйнованими".

  Впродовж останніх двох років кількість приватних підприємців на Кубі зросла вдвічі і наблизилася до чотирьохсот тисяч. Уряд країни поступово розширюватиме перелік галузей, які виходитимуть з державного управління. Зокрема, найближчим часом приватну ініціативу залучать до будівництва і транспорту. Всього ж кубинська влада оголосила про проведення трьохсот реформ, які мають стимулювати швидке зростання економіки країни.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Чилі за підозрою в підпалі парку затримали громадянина Ізраїлю
  Наступний матеріал
  У США республіканці визначаються із кандидатом на президентські вибори
  Теги: