Влада КНДР влаштувала пишну церемонію прощання з Кім Чен Іром [відео]

  Тіло померлого чільника Північної Кореї Кім Чен Іра виставили для прощання у Пхеньяні. У жалобній церемонії взяли участь вище керівництво країни та син померлого, Кім Чен Ун. Тіло вождя планують забальзамувати і помістити у мавзолеї, поруч із тілом його батька. Кім Чен Ір помер від інфаркту 17 грудня, на 70-му році життя.

  Північна Корея прощається з Кім Чен Іром. Його тіло сьогодні виставили у скляній труні в меморіальному палаці в Пхеньяні. Прощалися з вождем його син та вище партійне керівництво. Доступ пересічним громадянам - поки що закритий. Відучора корейці тисячами збираються біля пам`ятників колишньому вождю, або просто біля його портретів. Люди ридають, стають навколішки. Деякі ЗМІ повідомляють навіть про самогубства.

  Наступним лідером Північної Кореї стане молодший син Кім Чен Іра - Кім Чен Ун. Йому трохи менше 30-ти, він отримав освіту в Швейцарії - навчався у Бернському університеті під псевдонімом Ун Пак. Британське видання "Дейлі Мейл" із посиланням на слова одногрупника Кім Чен Уна повідомляє, що той погано вчився і не склав жодного іспиту, натомість - увесь час приділяв грі у баскетбол. Утім, тепер Кім Чен Ун отримав у спадок ядерну державу, яка має цілу низку проблем: майже відсутня економіка, голод і вкрай напружені відносини з Південною Кореєю та США. Деякі американські політики вважають, що до такої відповідальності Кім Чен Ун не готовий.

  Крістофер Хіл, колишній посол США в Південній Кореї: "Кім Чен Ун - дуже боязкий, сором`язливий, і якщо чесно - не вміє привертати до себе людей. У нього немає досвіду керування - батько почав залучати його до державних справ лише рік тому. Думаю, в цій ситуації доречна аналогія з середньовічною Європою - на Північну Корею, найімовірніше, чекає якась форма регентства".

  На думку деяких аналітиків, взяти на себе реальне керівництво країною можуть 64-річна сестра Кім Чен Іра або його зять. Світова спільнота занепокоєна тим, як може змінитися політика Північної Кореї з новим правителем. Напередодні корейська влада виступила із заявою, що найближчі три роки Кім Чен Ун дотримуватиметься жалоби за батьком, тож він рідко з`являтиметься на публіці та не запроваджуватиме в країні радикальних реформ. Утім, Японія та США у вівторок домовилися про тісну співпрацю в підтримці безпеки на Корейському півострові. Консультації з цього приводу США провели й з Китаєм.

  Марина Кафтан, 5 канал

  Попередній матеріал
  Кількість жертв тайфуну та повеней на Філіппінах сягнула 957 осіб
  Наступний матеріал
  Кращих юних журналістів України відзначили премією ім. Анатолія Москаленка
  Теги: