Кількість жертв тайфуну та повеней на Філіппінах сягнула 957 осіб

  957 людей загинули через тайфун та повені на Філіппінах, майже півсотні - зникли безвісти. Влада готується до масового поховання загиблих. Основний удар стихії припав на ранок суботи. Влада острова Мінданао, який найбільше постраждав від високої води, заявляє про погіршення санітарної ситуації.

  Санітарна ситуація на острові Мінданао загострюється. Кількість знайдених тіл неупинно зростає. У моргах не вистачає місця для загиблих, небіжчиків залишають просто неба. Лікарі занепокоєні. Кажуть: це може спричинити поширення інфекційних захворювань. Місцеві мешканці скаржаться на жахливий сморід.

  Місцевий мешканець: "Коли я побачив тіла на землі, мене охопив жах. Вони ставляться до людей, як до тварин і залишають їх на сонці".

  Щоби запобігти епідемії, влада вирішила ховати загиблих у великих бетонних могилах. Поховання збираються проводити без ідентифікації тіл. Родичі загиблих дуже обурені. Багато хто ще сподівається побачити рідних, або попрощатися з тілом.

  Коразон Дауланг, бабуся загиблої дівчини: "Моя онука зникла. Її досі не знайшли".

  Вісенте Емано, мер міста Кагаян Де Оро: "Проблема в тому, що морги відмовляються приймати тіла. Нам не залишається нічого, окрім як складати їх на вулиці. Зараз ми готуємо масові могили".

  Благодійні організації надсилають допомогу у райони лиха. Через погану транспортну інфраструктуру, автомобілям важко дістатися віддалених поселень. Потужною хвилею, заввишки майже п’ять метрів, змило близько чотирьох сотень будинків. Більшість загиблих - жінки та діти. Негода застала їх уночі. Родичі загиблих звинувачують владу. На їхню думку, лиха можна було уникнути, якби людей евакуювали заздалегідь. 

  Дмитро Яковенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Санаторій на Дніпропетровщині переповнений чорнобильцями з різних областей
  Наступний матеріал
  Влада КНДР влаштувала пишну церемонію прощання з Кім Чен Іром [відео]
  Теги: