Санаторій на Дніпропетровщині переповнений чорнобильцями з різних областей

  Санаторій "Славутич", що на Дніпропетровщині, тепер переповнений відпочивальниками. Всі вони - пільговики-чорнобильці, що приїхали державним коштом. Тонкощі у витрачанні коштів держбюджету, особливо наприкінці року, призвели до того, що путівок видали більше, ніж "Славутич" може вмістити відпочивальників.

  Світлана Карпенюк свій відпочинок запам’ятає надовго. Путівку чекала півроку, обіцяли двомісний номер із зручностями. Проте, жінка живе в коридорі та ще й ліжко ділить із незнайомкою.

  Светлана Карпенюк: "Нам до конца сказали, будем до конца здесь, нет ничего и не предвидится".

  Відпочинок нагадує залу очікування на вокзалі. У людей ані шафи, ані вбиральні, речі тримають у валізах. Чорнобильці кажуть - від такого відпочинку здоров’я не покращиться.

  Марія Поташкина: "Осьо в сумках вони стоять, і не витягаю, бо куди його витягать".

  Валентина Стаєха:
  "Он сказал, что путевки мы в первую очередь пропускаем платные, а у вас они бесплатные – вот такие разговоры… Ох, я плакала так тут, у меня давление сразу 160 на 100 поднялось".

  Керівництво санаторію пояснює – така ситуація склалася через нерозважливість соціальних служб.  Ті вирішили закрити бюджетний рік невикористаними путівками, і одночасно відправили на відпочинок усіх, хто протягом року його потребував.

  Ігор Пашковський, головний лікар санаторію "Славутич": "Это люди, которые приехали не вовремя – 58 человек – кто-то заболел, у кого-то дети родились, а конец года, бюджет надо выполнять. Мы их приняли потому, что не могли не принять – это люди, которые приехали издалека, это инвалиды".

  До кінця року до санаторію приїде іще сотня чорнобильців. Переважна більшість – із  Коростеня.  Житомирські чиновники запевняють – у них все йде за планом, про кількість виданих путівок до санаторію попередили завчасно, і закидають непорядність колегам з інших областей.

  Наталя Горбаченко, завідувачка Центру з оздоровлення чорнобильців Житомирської області (телефоном): "Мы согласовывали с учреждением, и наши люди приехали вовремя, другие области не согласовывали. Насколько я знаю ситуацию, всю погоду подпортила Киевская область и несколько человек из Одессы. Они послали людей не по путевкам".

  А тим часом, пільговики у санаторії вимушені миритися із незручностями. Тиснява в оздоровчому закладі, на їхню думку, виникла через те, що влада сподівалася взагалі скасувати пільги чорнобильцям - от і постраждали насамперед ті, хто розраховував на відпочинок.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровщина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  "Бостон" здобув п`яту перемогу поспіль у чемпіонаті НХЛ
  Наступний матеріал
  Кількість жертв тайфуну та повеней на Філіппінах сягнула 957 осіб
  Теги: