Виробники скла та порцеляни протестують у Празі

  Тисячі виробників скла та порцеляни зібралися на протест у Празі. Вони виступають проти тривалих затримок зарплати. Востаннє ці люди одержували гроші ще півроку тому. На самому початку кризи банки заморозили активи фабрик, і персонал залишився без платні. Офіційно склодуви - досі працюють, тож і на виплати з безробіття розраховувати не можуть.

  Протестувальники вимагають від уряду захисту та нарікають, що під час фінансової кризи держава допомагає лише банкам. У той час, як сотні приватних підприємств збанкрутіли або перебувать на межі виживання. Уряди країн Євроспільноти буквально розриваються між потребою стабілізувати ситуацію у своїй економіці і водночас рішенням ЄС боротися з національним протекціонізмом. За попередніми підрахунками, щонайменше п`ять мільйонів людей на Сході Євросоюзу втратять роботу через кризу. Проте політики радять бути оптимістичнішими - адже якби країни-новачки не приєдналися до ЄС кілька років тому, ситуація в них була б набагато гіршою.

  Владімір Кубінец, голова профспілок скловиробників: "Останні півроку наші люди почуваються жебраками. І чекають на допомогу держави, якій багато років чесно платили податки. А держава допомагати не поспішає. Чи це справедливо?"

  Мірек Тополанек, прем`єр-міністр Чехії: "Стосовно цих проблемних фабрик, то вони мали економічні проблеми ще до кризи. Думаю, ми будемо вирішувати і ці, і багато інших проблем. Проте жодна з цих фабрик не стала жертвою останніх тенденцій".

  Попередній матеріал
  Три дні не працюватимуть поштові служби Бельгії
  Наступний матеріал
  КС: ВР може звільнити голову НБУ лише за поданням Президента
  Теги:
  Loading...