Вірменія – економічний тил агресії рф проти України: цифри та офіційні матеріали

Вірменія vecteezy.com
Цитати високопосадовців, документи держструктур США та ЄС, дані офіційної статистики, а також матеріали авторитетних дослідницьких центрів з березня 2022 р. до березня 2023 р. однозначно свідчать:

Вірменія активно допомагає росії обходити західні санкції, введені внаслідок агресії проти України. Мовиться про постачання з Європи та Східної Азії не лише цивільних товарів, а й апаратури для російської військової промисловості. Таким чином, офіційний Єреван, який посилено створює враження переорієнтації на Захід, насправді виступає співучасником путінського режиму.

 • 01.03.22 Головне управління розвідки Міноборони України: росія веде переговори з Вірменією "для реекспорту російської продукції на міжнародні ринки".
  Постачання планується здійснювати під виглядом вірменської продукції та експортувати її до третіх країн.
 • 17.06.22 президент Вірменії Хачатурян на зустрічі з путіним високо оцінив дії росії у відповідь на санкції Заходу : "Я впевнений, що економіка росії витримає, виходячи з того, які ресурси є, які можливості є... Я впевнений, що наші подальші відносини будуть розвиватися".
 • 28.06.22 Мережа боротьби з фінансовими злочинами (FinCEN) та Бюро промисловості та безпеки (BIS) Мінфіну США вказали на Вірменію як один з основних перевалкових пунктів, через які "проходять експортні товари, що підлягають обмеженню або контролю, перш ніж потрапити до пунктів призначення в росії чи білорусі".
 • 25.08.22 прем'єр росії Мішустін: "Разом з нашими вірменськими партнерами ми приймаємо оперативні рішення, спрямовані на захист нашої торговельно-економічної співпраці, зокрема, в умовах незаконних санкцій проти росії". Мішустін зазначив, що у першій половині 2022 р. двостороння торгівля зросла на 42%.
 • 07.09.22 прем'єр Вірменії Пашинян, у присутності путіна, відповів на запитання, чи не побоюється Єреван вторинних санкцій через інтенсифікацію зв'язків з москвою: "Потрібно працювати, щоб керувати тими загрозами, які виникають, і спробувати не тільки помітити ті можливості, які відкриваються, але й попрацювати над тим, щоб відкрилися нові можливості. І ми сьогодні це реально бачимо… Завдяки рішенням, ухваленим президентом російської федерації, урядом росії, нам вдалося цими погрозами керувати разом".
 • 30.09.22 Управління з контролю над іноземними активами (Office of Foreign Assets Control, OFAC) Мінфіну США включило вірменську компанію Taco LLC до списку санкцій через її тісну взаємодію з російською Радіоавтоматикою. Та, своєю чергою, в обхід санкцій спеціалізується на закупівлі іноземного устаткування військової промисловості росії. За даними OFAC, "Радіоавтоматика платить Taco за імпорт компонентів та організацію процесу закупівель у Вірменії".
 • 29.10.22 Bloomberg: "Вірменія імпортувала більше пральних машин з Європейського Союзу за перші вісім місяців цього (2022) року, ніж за останні два роки разом узяті, згідно з даними, зібраними Bloomberg із бази даних Євростату ЄС... Офіційні особи в Європі вже заявили, що бачили частини холодильників та пральних машин, які виявляють у російській військовій техніці, такій як танки, після її вторгнення в Україну".
 • 14.11.22 Мінфін США приділив особливу увагу російській компанії АТ ПКК Milandr, яка спеціалізується на розробці та виробництві мікросхем. "Дочірня компанія Milandr, що базується у Вірменії, Milur Electronics LLC (Milur Electronics), була створена з метою розміщення замовлень на іноземних заводах, виробництва інтегрованих мікросхем і здійснення продажів за кордоном. Milur Electronics використовувалася як підставна компанія Milandr для ведення бізнесу… з іноземними партнерами".
 • 28.11.22 польський новинний журнал New Eastern Europe, що спеціалізується на країнах колишнього Варшавського блоку (фінансується урядом Польщі та Єврокомісією): "Іран підтримує війну росії проти України за підтримки Вірменії, яка допомагає москві обходити санкції, поставляючи іранські безпілотники та ракети й аеропорти Iran Air Cargo, дочірня компанія Iran Air, здійснила польоти з єреванського аеропорту "Звартноц" до москви 4 і 5 вересня, після двох попередніх рейсів 21 і 29 серпня. Air перебувають під санкціями США за передачу, за сприяння Вірменії, іранських безпілотників у росію. Літаки Іл-76МД російських ВПС також використовувалися для транспортування іранських безпілотників через Єреван. Її тісні відносини з Іраном та росією, у тому числі під час візиту голови ЦРУ до Вірменії влітку 2022 р. Він попереджав триматися якомога далі від тісного військового союзу між Іраном та росією, але Вірменія проігнорувала".
 • 14.12.22 Financial Times : "Виробники стали набагато більш насторожено ставитися до збільшення обсягів замовлень на мікрочипи у Вірменії…". Ця країна стала одним з основних центрів "безмитного паралельного імпорту". Як наслідок, "деякі американські компанії припинили постачання до Вірменії".
 • 22.01.23 у доповіді американського аналітичного центру Silverado Policy Accelerator зазначалося, що Вірменія стала одним з основних постачальників автомобілів на російський ринок. Крім того, з літа 2022 р. росія значно збільшила через Вірменію імпорт смартфонів Apple і Samsung.
 • 31.01.23 The New York Times: "Минулого літа у Вірменії зі смартфонами сталася дивна річ. Постачання з інших частин світу… почали зростати більш ніж у 10 разів у порівнянні з імпортом телефонів у попередні місяці. Водночас Вірменія зафіксувала вибухове зростання експорту смартфонів обложеному союзнику – росії".
 • Лютий 2023 р. Європейський банк реконструкції та розвитку: "Вірменія зафіксувала значне збільшення експорту до росії... Нові ланцюжки поставок через Вірменію... були створені протягом декількох днів після введення санкцій і знадобилося кілька місяців для їхнього розширення".
 • 03.02.23 прем'єр Латвії Каріньш заявив, що Вірменія не дотримується режиму санкцій. Тому, за його словами, у цій республіці "певні види торгівлі ростуть дуже високо, непропорційно тому, що було в минулому". І вже з Вірменії товари легально переправляються до росії.
 • 23.01.23 Financial Times : Вірменія входить "до країн з різким збільшенням західного імпорту та зростанням експорту до росії".
 • 02.03.23 канцлер Німеччини Шольц заявив після зустрічі з прем'єром Вірменії : "Для нас важливо… чи можемо ми бути впевнені, що наші санкції не оминають в економічній сфері. Це, звичайно, те, що ми висуваємо як вимогу…".
 • 02.03.23 у Тристоронній ноті Мін'юсту, Мінторгівлі та Казначейства США Вірменія названа серед "перевальних пунктів, які зазвичай використовуються для незаконного переправлення (санкційних) товарів обмеженого доступу до росії та білорусі".
 • 13.03.23 ABC News: "…Товари обходять санкції внаслідок імпорту з третіх країн. Наприклад, експорт Вірменії до росії підскочив на 49% у першій половині 2022 року".

Наведені вище факти красномовно підсумовують дані Берлінського центру Південного Кавказу Deutsches Zentrum für Südkaukasus, засновані на офіційній статистиці Вірменії:

Експорт з ЄС до Вірменії:

у 2021 р. - €753 млн 19
у 2022 р. - €1,3 млрд 20

Експорт з Вірменії до росії:

2021 р. - $840 млн 21
2022 р. - $2,4 млрд 22

Пашинян і путін
Пашинян і путінскріншот

Усі ці заяви, цитати з офіційних документів та дані статистики свідчать:
Вірменія продовжує виконувати роль одного з ключових стратегічних партнерів режиму путіна у його протистоянні із Заходом та економічним тилом російської агресії проти України. Як заявив вірменський прем'єр 7 вересня 2022 р. , "росія є найближчим партнером та стратегічним союзником Республіки Вірменії".

 

Попередній матеріал
У Туреччині стався потужний землетрус – загинули вже понад 1100 осіб, у Сирії жертвами стихії стали понад 300 людей (оновлено)
Наступний матеріал
рашисти закатували херсонського тероборонівця, який передавав ЗСУ дані про ворожі війська – тепер його сім'я виживає на "переселенську" допомогу
Теги:
Loading...