У Вірменії не змогли обрати нового прем'єра – країну охопив тотальний страйк

Десятки тисяч прихильників опозиціонера Нікола Пашиняна вийшли на вулиці Вірменії – демонстранти перекривають дороги, зокрема до єреванського аеропорту "Звартноц"

Парламент не підтримав єдину кандидатуру Нікола Пашиняна. Не вистачило восьми голосів. Провладна партія свого кандидата не висувала. Таке рішення Національних зборів призвело до нової хвилі протестів. Прихильники Пашиняна оголосили про початок тотального страйку. Від ранку блокують усі дороги, магістралі, аеропорти, залізниці.

Новий виток політичної кризи у Вірменії. Нікол Пашинян не став прем'єр-міністром. Парламент проголосував проти його кандидатури. Цю новину з обуренням зустріли десятки тисяч прихильників опозиціонера. Розгорнувши вірменські прапори, вони весь день стежили за трансляцією засідання на площі Республіки.

Цей день називали історичним. Представник опозиції мав шанс обійняти ключову посаду в державі. У Національних зборах Вірменії 105 депутатів. 58 місць належить провладній Республіканській партії. Нікола Пашиняна підтримали три фракції – у сумі це 47 голосів. Щоб стати прем'єром Пашиняну потрібні були мінімум 53. Отже вирішальне слово було за республіканцями.

Дебати в парламенті тривали майже 10 годин. Посеред засідання фракція Республіканської партії в повному складі залишила сесійну залу – депутати пішли на нараду. Коли повернулися – почали голосувати. Зі 103 депутатів, присутніх у залі, 45 проголосували за Пашиняна. 56 – проти. Не переконав – таким було рішення республіканців.

Після провалу голосування Пашинян вийшов до прихильників – на площу Республіки. Натовп вітав його так, ніби він все ж став прем'єром. Люди скандували його ім'я, розмахували прапорами, запустили салют із конфеті.

/
/
/
/

Під схвальні вигуки опозиціонер оголосив про початок тотального страйку в країні: "Сьогодні Республіканська партія вдалася до провокації, і пішла проти народу. Але ми не відступимо. Ми продовжуватимемо звільняти Вірменію крок за кроком. Ми переможемо. Жодна сила не зможе нам протистояти. Влада у Вірменії належить її народу".

Зранку люди вийшли на вулиці Вірменії. Демонстранти перекривають дороги, зокрема до єреванського аеропорту "Звартноц". На під'їздах до нього, у заторі застрягли кілька десятків машин. Люди з валізами пішки йдуть в аеропорт. Рух містом ускладнений. На дорогах мітингувальники встановлюють сміттєві баки. Поліція намагається переконати демонстрантів звільнити проїжджу частину.

/
/
/

Згідно з Конституцією Вірменії, за тиждень у країні відбудуться нові вибори глави уряду. На них Нікол Пашинян висуватиметься знову. Якщо прем'єра і цього разу не оберуть – парламент розпустять.

Вероніка Орєхова, "5 канал"

ФОТО: В Австрії тисячі людей протестували проти нового уряду

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Києві відбудеться чемпіонат світу зі стрибків у воду серед юніорів – МОК
Наступний матеріал
Нові правила надання субсидій: що необхідно знати

"Оксамитова революція" у Вірменії: мітингарі блокують будівлю уряду

Прем'єр подав у відставку: що відбувається на вулицях Єревана – трансляція

Прем'єр-міністр Вірменії пішов у відставку

Протести у Вірменії: затримано більше сотні демонстрантів, зокрема і лідера опозиції Нікола Пашиняна

Саргсян заявив, що готовий поступитися постом прем'єра Вірменії після вирішення проблеми Карабаху

Масові протести у Вірменії: затримано 84 особи, мітингарі оточили будинок Сарґсяна