Фото arms-expo.ru

"Вікно можливостей" відкрите: США планують надати потужну зброю для відбиття можливої атаки Росії з моря

  Україна зобов’язана продовжувати реформи для себе самої – "не для того, щоб добре виглядати в очах Сполучених Штатів, а тому, що це збільшує шанси держави вижити і запобігти великій війні"

  США мають намір надати Україні летальну зброю. Зокрема, говориться про надання зброї для Військово-морських сил. Про це зазначив провідний експерт Американської ради з міжнародної політики Стівен Бланк, який чверть століття викладав у Військовому коледжі Армії США та є вчителем багатьох із тих, хто працює зараз у Пентагоні, повідомляє "Радіо Свобода".

  Експерт пояснює наданням зброї тим, що існує реальна загроза в Азовському морі та Чорному морі.

  "Все схоже на те, що Росія намагається вдарити по економічному добробуті України і, можливо, буде навіть погрожувати блокувати Одесу, погрожувати висадкою десанту на березі Азовського моря – щоб спровокувати українську армію. Тому, наскільки мені відомо, Сполучені Штати, без сумніву, нададуть Україні патрульні катери, які будуть використані, щоб захистити українську берегову лінію. А ще зараз обговорюється питання про постачання протикорабельних ракет, які можна використовувати для того, щоб відбити можливу російську морську атаку в українських територіальних водах або біля них", – зазначив Бланк, коментуючи виділення для України 250 мільйонів доларів військової допомоги з бюджету США на 2019 рік.

  Також він наголосив, що Україна зобов’язана продовжувати реформи для себе самої – "не для того, щоб добре виглядати в очах Сполучених Штатів, а тому, що це збільшує шанси держави вижити і запобігти великій війні".

  "Думаю, Україна стає зараз все сильнішою, а Росія все слабшою – в основному через санкції. А що стосується надання озброєнь… Головне питання не в обсягах нашої військової допомоги, а у тому, що сама Україна готова робити, щоб посилити свої позиції і не бути вразливою для російської агресії", – додав він.

  Своєю чергою, гроші мають піти на закупівлю військових кораблів або протикорабельних ракет.

  "А ще вони (гроші – ред.) будуть витрачені на посилення оборонних можливостей країни в цілому. Як саме – вирішуватимуть уряди України і США. Але загалом Україна терміново має зробити свою систему морської оборони і оборони країни в цілому набагато серйознішою, ніж є зараз", – резюмував він.

  Як повідомляв 5.UA, у Конгресі США пропонують збільшити допомогу Україні у 2019 році. 

  Попередній матеріал
  Instagram удосконалить безпеку акаунтів
  Наступний матеріал
  У новому епідсезоні циркулюватимуть три штампи вірусу грипу в Україні

  Для вступу в НАТО треба мати серйозні економічні ресурси – експерт

  Україна хоче купити у США новітні системи ППО – Чалий

  Великий друг України: у США пішов з життя сенатор Джон Маккейн

  Видобуток українського газу може зацікавити США – Болтон

  Київ та Вашингтон обговорять основні кроки щодо невтручання РФ у вибори в Україні – Болтон

  Зустріч Президента України та радника президента США з питань націбезпеки Болтоном – відео