Війна на сході Конго - кількість біженців сягнула мільйона осіб

  Є перші загиблі внаслідок війни на сході Конго. Жертвами обстрілів стали щонайменше 9-ро мирних мешканців, ще троє - поранені. Бої між повстанцями з племені тутсі, та провладною армією хуту тривають у місті Гома. Смерть мирних мешканців покладають саме на військових діючої армії. У місті також зафіксовані випадки мародерства та ґвалтувань.
  Люди тікають з неспокійного регіону у спеціальні табори або ж до сусідньої Руанди. Кількість біженців уже досягла мільйона осіб. Занепокоєння їхньою долею висловлює ціла світова спільнота. Генсек ООН заявив - уся Центральна Африка опинилася на межі гуманітарної катастрофи через кризу у Конго. Євросоюз обговорює можливість послати додатковий контингент миротворців у цю Африканську країну. Рішення ЄС буде відомо сьогодні уночі, або ж завтра пообіді.

  Бернар Кушнер, міністр закордонних справ Франції: "Ми побачимо, як буде розвиватися ситуація далі, у наступні дні. Але, відверто кажучи, загострення триває віддавна, і навіть додатковий контингент миротворців не розв`яже усіх проблем. Тим більше, там уже є наші вояки. Це не військове питання. Це питання геноциду і варварського винищення цивільного населення. Миротворці ООН не можуть спинити цю хвилю насильства. Потрібна політична згода".
  Попередній матеріал
  "Незгасима свічка": на Волині вшанували пам`ять жертв Голодомору (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  У столиці стартував "Арт-Київ" (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...