У столиці стартував "Арт-Київ" (РЕПОРТАЖ)

  Мистецтво заполонило Український дім у Києві. Уже третій рік поспіль тут проходить наймасштабніша в Україні виставка-ярмарок художніх витворів - "Арт-Київ". Цьогоріч усі пять поверхів Українського Дому присвячені актуальному мистецтву - картини та скульптури з приватних колекцій та 53-ьох галерей України, а також з інших країн - Чехії, Італії і Франції. Всього представлено близько п`ятиста художників та три тисячі арт-об`єктів.
  Тут Київ виключно артистичний. Мистецтво розпросторилося - на всі п`ять поверхів Українського дому. Твори  можна не лише споглядати, але й купувати. Мистецтво це не просте - воно актуальне. Ось живописна варіація на тему п`єси "За двома зайцями", а тут любовна ідилія - жінка і чоловік зливаються в єдине. Для всіх футбольних уболівальників - довжелезне полотно міста зі стадіонами. А хто любить природу, може придбати собі екологічний стілець з травичкою на сидіння - за 900 доларів. Одеська мисткиня Оксана Мась пропонує свої налаковані полотна та цілу кімнату з розмальованими стінами. А київський митець Олег Пінчук свої творіння присвятив 130-річчю від дня народження Казіміра Малевича. В сільській крамничці накупив штучного хутра і наробив з нього 12 різнокольорових квадратиків. За один такий квадрат просить 100 тисяч доларів.

  Олег Пінчук, скульптор: "Я згадав своє дитинство, коли я, друзі мої одягали такі синтетичні шуби, які були окрасою. А ще то в селі було. І чим більш яскраве і дике, тим красивіше".

  Тут можна знайти роботи чи не всіх знаних українських митців. Представляють мистецькі шедеври галеристи з усієї України та приватні колекціонери. Хто не вірить, що в Україні є гідні майстри актуального мистецтва, хай іде в Український дім - припрошують організатори.

  Наталія Заболотна, організатор "Арт-Києва": "Навіть дилетанти від мистецтва- кожен знайде тут щось своє. Проблема в тому, що наші митці творять, роботи купуються, а так званий пересічний українець не розбирається ні в напрямках, ні в стилях".

  Поярмаркувати до Києва заїхали і галеристи з Франції, Марокко, Чехії та Італії. Італієць Джанфранко привіз на "Арт-Київ" свої бронзові скульптури. Високометафоричні. Він пояснює - ядро в середині - це душа, а тернина навколо символізує складнощі життя. Та особливо цінна сфера. Її віддасть щонайменше за 240 тисяч євро. Але торгуватися можна - додає Джанфранко.

  Джанфранко Меджатто, італійський скульптор: "Ну хіба трошки дешевше. Розумієте, я вклав у цю роботу дуже багато сил. Мої скульптури несуть позитивну енергію. У цій сфері живе душа кожної людини".

  Неохопний арт затримається в столиці ненадовго - на десять днів. Уже з 31-го жовтня "Арт-Київ" зможе відвідати і відірвати собі шматок актуального мистецтва кожен охочий. Заплативши за вхід тридцять гривень. На відкриття завітали особливі поціновувачі на чолі з міністром культури. "Арт-Київ" притягне до себе насамперед юрби молоді - прогнозують організатори. Утім, серед перших відвідувачів і бабусі.

  Ольга Петрів, Олександр Зименко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.04Мб)
  Попередній матеріал
  Війна на сході Конго - кількість біженців сягнула мільйона осіб
  Наступний матеріал
  Рясні снігопади замітають Західну Європу
  Теги:
  Loading...