"Незгасима свічка": на Волині вшанували пам`ять жертв Голодомору (РЕПОРТАЖ)

  Запали вогник, згадай про Голодомор. В Україні триває акція "Незгасима свічка". Протягом року символічний смолоскип вже побував у 32-х країнах світу, тепер подорожує українськими регіонами. Сьогодні "Незгасиму свічу" зустрічали на Волині.
  Біля пам’ятника жертвам політичних репресій – близько тисячі людей. Марія Столярчук прийшла сюди віддати шану загиблим родичам. Голодомор забрав у неї 5-тьох братів та сестер. Жінка пригадує, як тоді десятирічною щодня шукала щось їстівне. І дивом залишилася живою.

  Марія Столярчук, очевидиця Голодомору 1932-33 рр.: "Це дуже важко пригадувати. Люди, які виживали, де що мали, доїдали. Мама рубала курей, потім зарізали корову, а коли нічого не лишилося почали в хаті пухнути і вмирати діти. Їли листочки з вишень, акації, лободу, понаїдаємося".

  Хвилина мовчання, покладання квітів, короткі виступи – акція триває недовго. Потім кожен бере вогник від незгасимої свічки – він буде у кожному районі Волині.

  Олена Бондарюк, учасниця акції: "Це лампадка, яку я завезу в район, віддам до храму. У суботу буде поминальна молитва і всі віруючі віддадуть шану за невинно замучених".

  До "незгасимої свічки" в Україні виготовили іще один факел - свічу на спомин Голодомору. Двохсоткілограмовий витвір вилили з воску. У Братстві бджолярів вирішили зробити свічку у вигляді снопа пшениці, на якій людські виснажені руки і колючий дріт.

  Сергій Шмуля, заступник голови правління Братства Бджолярів України: "Буквально за три місяці була зроблена. Так автор перейнялися ідеєю, що дуже швидко зробили.  Люди, які робили – дуже патріотично налаштовані і дійсно є патріотами України".

  У п`ятницю акція "Незгасима свіча" буде на Львівщині. Туди повезуть і Свічу на спомин про Голодомор. 22-го листопада у Києві вона палатиме разом із десятками інших свічок біля пам’ятного знаку на Михайлівській площі. Потім Свічу передадуть до музею Голодомору.

  Олександра Фетисова, Віталій Гаврилець, Луцьк, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.38Мб)
  Попередній матеріал
  Теракт в іспанській Памплоні
  Наступний матеріал
  Війна на сході Конго - кількість біженців сягнула мільйона осіб
  Теги:
  Loading...