Відновлення життя у провінції Фукусіма просувається повільно [відео]

  Другу річницю землетрусу та цунамі більшість японців із постраждалих регіонів зустріли в тих самих тимчасових таборах. Утім, потерпілі не втрачають оптимізму: хоча на швидку відбудову годі сподіватися, працюють самі та створюють робочі місця.

  Майже космічні технології доводиться застосовувати, щоби вирощувати овочі на забруднених радіацією територіях. Вісім найсучасніших теплиць стоять неподалік містечка Рікузентаката - одного з тих, які найбільше постраждали від цунамі. Їхній власник каже - не тільки піклується про бізнес, а ще й мріє відродити регіон і дати людям заняття.

  Такаакі Абе, керівник компанії: "Найбільша проблема у постраждалих регіонах - немає роботи. Тому багато людей лишають домівки та їдуть деінде. Я хотів змінити цю ситуацію. У мене маленька компанія, але й тут працює 24 людини, і вони дуже старанні. Люди тут щирі та добре ставляться один до одного, я дуже радий, що приїхав".

  Для вирощування городини - звели спеціальні споруди, накриті куполами. У них застосовують гідропоніку, щоби рослини не вбирали з землі шкідливі речовини. Ці конструкції енергоефективні та економлять до 40 відсотків електроенергії, а овочів у них виростає - удвічі більше, ніж у відкритому ґрунті. До того - ще й екологічно чистих. На роботу до таких господарств беруть усіх охочих, адже працювати тут фізично не важко.

  Сацуко Накамура, працівниця господарства: "Дома сидіти страшенно нудно. Ще й коли навколо у всіх поганий настрій, і в тебе немає роботи... У мене від цього починається депресія. Завдяки цій компанії у мене не лише з`явилася робота - це і різноманіття, і розвага, і нові друзі. Я насолоджуюся кожним моментом перебування тут".

  Місцева влада скаржиться, що міста після катастрофи відбудовуються вкрай повільно. Часто виникають проблеми з отриманням дозволів на будівництво чи відкриття бізнесу через бюрократів. Але мешканці цього міста - не збираються здаватися.

  Футоші Тоба, мер Рікузентакати: "Тяжкі часи приносять нові можливості - приміром, нові знайомства, які б за інших обставин були неможливими. Нас спіткала страшна трагедія, але я волію сприймати її, як шанс до відродження".

  Цунамі знищило три чверті поселення. Однак мер запевняє - це прекрасно! На порожньому місці можна звести нове місто, яке буде краще пристосоване для життя, а люди тут вживатимуть корисну їжу та розвиватимуть високі технології.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Ізраїль потерпає від навали сарани
  Наступний матеріал
  У квітні "Київавтодор" почне реконструкцію проспекту Перемоги
  Теги:
  Loading...