Від сильної посухи потерпає Чилі

  Від сильної посухи потерпає Чилі. Дощів там не було вже кілька місяців. Через це - пересохли ріки та колодязі, загинуло чимало посівів. у вісьми десятках населених пунктів - запровадили надзвичайний стан.
  Фермери з околиць Сантьяго у розпачі - зібрати врожай вдалося лише на п`ятій частині площі. Через нестачу питної води гине худоба. На додачу посуха може призвести до здорожчання електроенергії. Адже чимала частина Чилі отримує її від гідроелектростанцій, а рівень води у водосховищах також знизився. Метеорологи найближчим часом опадів не обіцяють. А влада постраждалих регіонів запевняє: якщо ситуація не покращиться з травня почнуть отстрілювати хмари спеціальними пристроями, щоби штучно викликати дощ.

  Альфонсо Тапія, фермер: "Посуха - просто жахливо, а попереду ще щонайменше три засушливих місяці. Страшно подумати, яким буде для фермерів наступний рік".

  Хуан Луїс Ібакаче, фермер: "Ми нічого не можемо з цим вдіяти - дощу просто немає, а отже - й води. Заледве вистачає, щоби напоїти худобу, а про поливання посівів - годі й думати. Більшість колодязів пересохла, а людям питну воду привозять у цистернах".
  Попередній матеріал
  Обама випробував у Білому Домі зефірну гармату
  Наступний матеріал
  Масштабні протести в Іспанії
  Теги: