Великобританія святкує ювілей Діккенса

  Двісті років з дня народження Чарльза Діккенса святкують у Сполученому Королівстві. Він є одним із найвідоміших британських письменників, а його твори і досі - у списку бестселерів. В урочистостях з нагоди ювілею візьмуть участь - королівська родина та нащадки письменника.

  Його ім`я щороку приносить економіці Сполученого Королівства майже 300 мільйонів фунтів. Саме гроші й були головною темою творів Чарльза Діккенса. Письменник народився у незаможній родині. Через борги його батько потрапив до тюрми, а Чарльза взяла на виховання приятелька батьків. Однак хлопець мусив сам сплачувати за продукти та житло. Тож у 12 років майбутній класик пішов працювати на фабрику з виробництва вакси. Там він по 10 годин щодня наклеював етикетки. Виснажливий досвід назавжди закарбувався у пам`яті Діккенса і вплинув на його творчість. Спогади про роботу на фабриці автор відтворив у "Девіді Копперфілді" та "Великих сподіваннях".

  Флоріан Швайцер, директор музею Чарльза Діккенса: "Робота на фабриці - була його головною таємницею, а також соромом. Скромне походження Діккенса і такий страшний досвід, пережитий у дитинстві, - залишили у його душі глибокі шрами і наклали відбиток на його розуміння справедливості". 

  Успіх до Чарльза Діккенса прийшов у 25 років. І два століття по тому його творчість залишається цікавою для читачів цілої планети.

  Його твори, перекладені на десятки мов та екранізовані у багатьох країнах світу. Однією з найпопулярніших екранізацій став телесеріал, знятий на батьківщині письменника за мотивами роману "Великі сподівання".

  Сара Фелпс, сценарист: "Він повсякчас вас дивує, шокує, зворушує. Але особисто для мене заворожує його протест проти нерівності, бідності та жорстокості".

  На відміну від багатьох класиків, Чарльз Діккенс помер на піку слави та багатства. Урочистості з нагоди ювілею автора влаштують у Вестмінстерському аббатстві у Лондоні. Там до могили  Діккенса покладе квіти принц Чарльз у супроводі членів родини письменника. Пізніше - відбудеться урочистий прийом у Букінгемському палаці.

  Мирослава Пеца, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Греція страйкує
  Наступний матеріал
  Справжній богатир народився у центральному Китаї
  Теги: