5.ua

Велика сімка проведе засідання без Росії

  Країни Великої сімки зберуться наступного тижня у Нідерландах, і представника Кремля там не буде. Проте, вже зараз відомо - один із членів об’єднання - Італія - почала агітувати за "не надто жорстке" покарання Москви через анексію Криму та пропонує зосередитися на переговорах. Сама ж Росія до дипломатичного способу вирішення конфлікту ставиться не надто прихильно. В ОБСЄ Кремль заблокував рішення про направлення до України нової місії спостерігачів.

  Без Росії проведе засідання клуб найпотужніших держав світу - Велика сімка - наступного тижня у Гаазі. Прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон заявив - наразі це лише попередження Кремлю. Але якщо Москва й надалі намагатиметься анексувати Крим - Росія може бути виключена з Великої вісімки.

  Девід Кемерон, прем’єр-міністр Великої Британії: “Референдум у Криму є нелегітимним і незаконним. Його підготували нашвидкуруч за десять днів і під прицілом "Російського Калашникова". Світова спільнота не може його визнати чи легітимізувати. Я вважаю важливим, щоб ми з нашими союзниками та партнерами діяли спільно і думаю, ми маємо обговорити виключати чи ні Росію з G8, якщо вона піде на подальші кроки”.

  Італійський же прем’єр-міністр Маттео Ренці під час виступу у парламенті закликав Євросоюз не застосовувати проти Росії незворотних санкцій. Він ще сподівається на дипломатичне вирішення ситуації, після якого обмеження проти Кремля можна буде зняти.

  Маттео Ренці, прем’єр-міністр Італії: “Ми маємо переконатися, що санкції проти Росії є пропорційними та можуть бути за потреби легко скасовані, а двері для діалогу - залишаються відчиненими. Не визнаємо легітимності кримського референдуму, але сподіваємося вирішити цю кризу дипломатичними методами”.

  Росія ж бачити міжнародних спостерігачів в Україні поки що не хоче. Москва заблокувала рішення про нову спостережну місію ОБСЄ в Україні. На третьому поспіль засіданні у Відні - Росія єдиною з 57-ми країн-членів Організації - виступила проти відповідного документа. Згідно з ним - упродовж доби до України мали вирушити нові незалежні спостерігачі. Їхнім завданням була би перевірка дотримання прав людини у Східних Областях і Криму.

  Ігор Прокопчук, посол України до ОБСЄ: “На всіх політичних рівнях Москва наголошувала, що підтримує спостережні місії. Але з того, що я бачу в ОБСЄ, навряд чи Росія справді в цьому зацікавлена”.

  Даніель Бер, посол США до ОБСЄ:“Вочевидь ми розчаровані. Уже втретє розглядали цей текст, і тільки Росії він не до вподоби. Міністр Лавров неодноразово вносив правки, ми їх приймали і він повертався з новими правками. Мені здається, росіяни самі не знають чого хочуть”.

  Якщо ж європейські дипломати самі скасовують свої візити до Росії - Кремль звинувачує Євросоюз у небажанні домовлятися. За даними російської преси, голова Європейської Ради Герман ван Ромпей мав сьогодні прилетіти до Москви, однак напередодні відмовився від поїздки. Згідно з версією Міністерства закордонних справ Росії чиновник скасував візит не з власної волі, його начебто "не пустили свої ж". Кремль упевнений - перед засіданням Ради Європи, присвяченому Україні, Євросоюз не хоче чути думок Росії, які не збігаються з позицією Брюсселя.

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Харківських військкоматах аншлаг добровольців до лав Нацгвардії України
  Наступний матеріал
  СБУ затримала організаторів диверсійних груп на Луганщині
  Теги:
  Loading...