Велелюдний протест ортодоксальних іудеїв у Єрусалимі

  Велелюдний протест ортодоксальних іудеїв у Єрусалимі. Десять тисяч демонстрантів вимагали від уряду відмовитися від планів призивати до армії членів їхньої релігійної спільноти.

  Ультра-ортодокси, чи харедим, як вони самі себе називають, становлять десяту частину населення Ізраїлю. Вони не працюють, звільнені від військового зобов`язання та сплати податків, а живуть на державну допомогу. За бюджетні гроші члени ультраконсервативної релігійної спільноти  поглиблюють релігійні знання та годують сім`ї, здебільшого, багатодітні. В уряді ж заявляють: зобов`язавши ортодоксів пройти військову службу та платити  податки, зменшиться навантаження на середній клас, то ж запанує соціальна справедливість. Зауважу до лав ізраїльської армії призивають більшість юнаків та дівчат, коли їм виповнюється 18 років. Не служать у війську лише арабські громадяни Ізраїлю та ультра-ортодокси.

  Мордечай Евроні, протестувальник: "Ми прийшли молитися, а не мітингувати. Наголошую, молитися за те, щоби студентів-ортодоксів не призивали до армії. Додам, що ми любимо народ Ізраїлю, поліцейських і не хочемо, борони Боже, вдаватися до насильства".

  Попередній матеріал
  У Івано-Франківську місцевих кухарів навчали приготуванню традиційних індіанських страв [відео]
  Наступний матеріал
  У Львові відкрили дитячий книжковий фестиваль [відео]
  Теги: