Ватикан передав грецькому музею реліквію з Парфенону

  Ватикан розщедрився. Католицькі єпископи передали грецькому музею Акрополя шматок мармуру з славетного Парфенону. Хоча уламок доволі малих розмірів - усього 24 на 25 сантиметрів - це спричинило новий виток переговорів з іншими музеями про повернення скульптур, вивезених з найвідомішого античного храму.
  Про передачу фрагменту Греція домовилася з Ватиканом ще 2 роки тому. Однак, усі формальності погодили лише зараз. Мармур перебуватиме у музеї Акрополя один рік. Потому термін можуть продовжити, або ж фрагмент замінять на інший - усього в музеях Ватикану зберігається 3 таких знахідки. Найбільша ж коллекція - у Лондоні. Проте британці не поспішають повертати на батьківщину безцінні скульптури з античної спадщини. На думку англійців - у Лондоні ними можуть насолоджуватися значно більше людей, ніж в Афінах.

  Міхаліс Ляпіс, міністр культури Греції: "Ми б дуже хотіли, щоб це стало добрим прикладом для інших у тому, що стосується скульптур з Парфенону. Наша мета - повернути увесь спадок з різних музеїв світу".
  Попередній матеріал
  У Сомалі викрали представників гуманітарної місії
  Наступний матеріал
  Переговори між власником судна "Фаїна" та піратами - просуваються успішно
  Теги:
  Loading...