В Ємені в сутичках з поліцією постраждало 90 протестувальників

  Майже дев’яносто людей постраждали у сутичках із поліцією в єменському місті Ходейда. Антивладну демонстрацію правоохоронці розганяли вогнепальною зброєю, сльозогінним газом і кийками. Зазнали поранень від куль поліції ще понад два десятки людей у столиці Ємену - Сані. Головна вимога протестувальників - негайна відставка президента.

  Понад сотня людей поранені у різних містах Ємену під час антиурядових демонстрацій. Поліція застосувала проти мітингувальників не лише кийки та сльозогінний газ, але й бойові набої. Уряд - не стримує правоохоронців. Каже - іншого виходу немає, щоб зупинити дедалі потужніші акції непокори. Незважаючи на жорсткі дії поліції - демонстранти не збираються йти з вулиць. Опозиція навіть не пристала на дорожню карту Ради співробітництва арабських держав Перської затоки, яка взялася за посередництво у розв`язанні конфлікту.

  Протестувальник: "Ми відкидаємо ініціативу держав Перської затоки, бо вона надійшла запізно. Ці країни мусять виробити чітку позицію, яка влаштовувала б молоде населення, а не владу. Наша молодь має одну головну вимогу - відставка президента. Але тепер ми хочемо, щоб він не просто пішов, а й  постав перед судом за вбивства і страждання наших братів".

  До протестів на вулицях долучається дедалі більше жінок. Час від часу вони проводять свої, окремі демонстрації. Президент - їх за це критикує та звинувачує у порушенні правил ісламу. 

  Алі Абдула Салех, президент Ємену: "Як опозиція може дозволяти жінкам ось так от виходити на вулиці просто перед університетом. Ми засуджуємо ці змішані дії, в яких беруть участь і чоловіки, і жінки, бо переживаємо за безпеку наших сестер, дочок і матерів. І не тому що підозрюємо їх, а тому що вони можуть постраждати від рук чоловіків у цьому хаосі".

  Протестувальниця:
  "Ми відчуваємо ненависть до цього режиму. Президент намагається ускладнити наше життя, через нього - нам навіть важко ходити на навчання. Та ми й не хочемо цього робити, поки він не пішов у відставку".  

  Протести в Ємені з вимогою відставки президента не вщухають майже три місяці. На масові антиурядові акції населення надихнули революції в Єгипті й Тунісі. Але, якщо глави цих держав - врешті усунулися від влади, то єменський президент заявляє, що у відставку - не пІде. А дочекається президентських виборів, запланованих на осінь. Алі Абдула Салех керує країною уже понад тридцять років.

  Нонна Стефанова. "5 канал".

  Попередній матеріал
  Прибічники сирійської опозиції захопили майдан міста Хомс
  Наступний матеріал
  Криваві протести спалахнули у Нігерії
  Теги: