В Японії тривають рятувальні роботи на АЕС "Фукусіма-1"

  Національна агенція Франції з ядерної безпеки заявила, що рівень небезпеки навколо АЕС "Фукусіма-1" сягає шести за семибальною шкалою. У Чорнобилі, свого часу, було сім. Водночас, єврокомісія стверджує, що аварії на АЕС у Японії не позначаться на здоров`ї європейців.

  Сьогодні на "Фукусімі-1" пролунав третій вибух. Потому спалахнула пожежа на четвертому енергоблоці. Вогонь уже загасили. Рівень радіації різко підвищився. Фахівці кажуть – радіаційний фон навколо станції у нормі.

  Люди у масках вишикувалися у черги у місті Коріяма. Воно розташоване за п`ятдесят кілометрів від атомної електростанції "Фукусіма-1". Мешканців перевіряють на рівень опромінення. За останні чотири дні на АЕС пролунали три вибухи, а на четвертому енергоблоці спалахнула пожежа. 

  Сато, місцева мешканка: "Я зітхну з полегшенням, тільки коли мене перевірять на рівень опромінення".

  Влада рапортує, що пожежу на четвертому енергоблоці загасили. Проте, існує загроза повторних викидів радіації.

  Юкіо Едано, Генеральний секретар Кабінету міністрів Японії: "Щодо четвертого реактора, то ми вже повідомляли - вогонь там загасили. Зовні все під контролем. Тепер фахівці перевіряють деталі зсередини".

  Наото Кан, прем`єр-міністр Японії: "Є загроза повторних викидів радіації. Тож кожного, хто живе у двадцятикілометровому радіусі першого реактора "Фукусіми", мають евакуювати. Як мені відомо, на цей час це вже майже зробили. Тих, хто живе за тридцять кілометрів від АЕС, ми закликаємо залишатися у домівках та офісах і стежити за повідомленнями про стан з реакторами. А в разі необхідності - виконувати відповідні інструкції".

  Рівень радіації навколо АЕС "Фукусіма-1" почав падати - кажуть фахівці. Водночас надходять повідомлення, що у Токіо радіаційний фон підвищився удесятеро. Столичні мешканці почали масово від`їжджати з міста. Переповнені зали очікування в аеропорту Ханеда. У крамницях закінчуються рис, ліхтарі, свічки, радіоприймачі та спальні мішки. Люди не вірять обіцянкам уряду не допустити ядерної катастрофи та готуються до найгрішого сценарію.

  Акіхіко Сузукі, мешканець Муріями: "У мене таке відчуття, наче моє щасливе життя пішло під три чорти. Наче я скоро помру".

  За рівнем радіації пильно стежать сусідні країни. У Росії поки що показники у нормі, але рівень радіації зростає. Військові готуються за потреби евакуювати людей з небезпечної зони. Китай і Тайвань наразі не зафіксували підвищення радіаційного фону.

  Цзянь Юй, речник Міністерства закордонних справ Китаю: "Департамент із захисту довкілля дав інструкції усім своїм філіям на місцях відслідковувати ситуацію і вживати за потреби необхідних заходів. Поки що у Китаї не зафіксували підвищення рівня радіації".

  Екстрену ситуацію на АЕС "Фукусіма" спричинив землетрус та цунамі, які сталися минулої п`ятниці. Жертв уже рахують тисячами. Десятки тисяч вважають зниклими безвісти. Врятовані потерпають від нестачі харчів та питної води. Через закриття кількох реакторів людям вимикають світло. Світлофори у столиці працюють по кілька годин на добу. У помешканнях - холодно. Через економію - електрику вимикають, а температура у приміщеннях сягає нуля градусів. 

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Повідомлення про підвищення рівня радіації спричинили паніку в Токіо
  Наступний матеріал
  КСУ оприлюднив рішення щодо Вищої ради юстиції
  Теги:
  Loading...