КСУ оприлюднив рішення щодо Вищої ради юстиції

  Вища рада юстиції не має права вимагати у судів копії справ, розгляд яких не завершили. Таке рішення оприлюднив Конституційний суд.
  Він розглянув подання 53-ох народних депутатів. Вони також просили визнати неконституційними ще два положення Закону про Вищу раду юстиції. А саме - про встановлення порядку оскарження актів Вищої ради юстиції виключно у Вищому адмінсуді, а також про визначення дій, які є порушенням присяги суддею. Утім, ці статті суд визнав такими, що не суперечать Конституції. Своє подання депутати аргументували тим, що ці положення порушують принцип поділу влади, обмежують обсяг незалежності та недоторканності суддів, а також право громадян на доступ до правосуддя.

  Анатолій Головін, голова КСУ: "Витребування ВРЮ будь-яких матеріалів судової справи має наслідками оцінку вчинених суддею процесуальних дій. Така оцінка до винесення ним рішення у справі є втручанням у здійснення правосуддя, що суперечить статтям Конституції України".

  Сергій Власенко, народний депутат, БЮТ-"Батьківщина": "Якщо присягу судді можна тлумачити настільки широко, наскільки її тлумачить закон, це означає, що будь-якого суддю можна звільнити за будь-яку дію протягом місяця. Це означає, що судді і далі будуть знаходитися під необ`єктивним контролем ВРЮ".
  Попередній матеріал
  В Японії тривають рятувальні роботи на АЕС "Фукусіма-1"
  Наступний матеріал
  Експерти: зміщення земної осі та наближення Місяця не матимуть наслідків
  Теги: