В Японії стратили засновника секти "Аум Сінрікьо"

  У березні 1995 року послідовники Асахари застосували газ зарин в токійському метро, тоді загинули понад 10 осіб, ще близько 6 тисяч постраждали

  В Японії стратили через повішення Секо Асахару і низку його послідовників. Секретар був засновником екстремістської секти "Аум Сінрікьо", яка влаштувала заринову атаку в токійському метро в 1995 році. Про це повідомив телеканал NHK, передає DW.

  Відомо, що страту Асахари підтвердили в міністерстві юстиції країни. Усього до смерті засуджені тринадцять лідерів екстремістської організації, проте офіційно точне число страчених не повідомляється.

  У 2004 році Секо Асахару і 12 його прихильників засудили до смертної кари. З тих пір вони чекали на виконання вироку. Адвокати намагалися оскаржити його і дійшли до Верховного суду, але він відмовив їм у апеляції.

  Релігійна секта "Аум Сінрікьо" була заснована в Японії в 1980-х роках. З моменту заснування вона привернула багато молодих прихильників. Її чисельність за різними даними становила від 30 до 50 тисяч осіб. У 1994 році сектанти вбили вісім чоловік, коли розпорошили газ зарин у місті Мацумото в Нагано. У березні 1995 року послідовники Асахари застосували зарин в токійському метро. Тоді загинули понад 10 осіб, ще близько 6 тисяч постраждали.

  Як повідомляв 5.UA, терористи "Ісламської держави" стратили в іракському місті Талль-Афар 200 етнічних туркменів.

  Попередній матеріал
  АМКУ вважає "не зовсім коректними" результати розслідування щодо сірчаної кислоти
  Наступний матеріал
  Виробники і споживачі сірчаної кислоти мають сісти за стіл переговорів – Гусак

  Солсбері-2, або Повернення "Новачка": деталі нової хімічної атаки у Великобританії

  Трагічна смерть на Київщині: 15-річний хлопець загинув, коли робив фото

  На Харківщині трагічно загинув військовий ЗСУ

  Забрався на дах потяга: у Львові вбило струмом молодого хлопця

  У Львові від чадного газу загинула туристка

  У колонії "ЛНР" загинули двоє ув'язнених