flickr.com

В Узбекистані за радянською традицією заборонили неугодну науку

  Міністр вищої і середньої спеціальної освіти в Узбекистані Алішер Вахабов скасував викладання політології у вишах країни.

  Офіційно у предметі "Політологія. Теорія і практика будівництва демократичного суспільства в Узбекистані" відкинули перше слово "Політологія", повідомляє "Новое время" з посиланням на публікацію узбецької служби "Радіо Свободи".

  Видання наголошує, що у відповідному наказі нічого не сказано про причини такого рішення. За наказом міністерства вищої і середньої освіти Узбекистану, з 2013-2014 навчальних років у країні припинили випуск політологів. Останні дипломи за спеціальністю "Політологія" видали випускникам ще у 2013 році. Як пише видання, привід, під яким скасували викладання політології - "відсутність наукової методології політології, вивчення тем цього предмета з іншими предметами, наявність підручників з цього предмету, заснованих виключно на західній літературі і не відповідних національній спадщини", і "не висвітлення даним предметом "узбецької моделі"".

  Один з найвідоміших узбецький політолог Фархад Толіпов уже розкритикував такі дії міністерства освіти Узбекистану і порівняв їх із боротьбою в Радянському Союзі зі лженауками. "У колишньому Радянському Союзі у 1930-1940-х роках був такий термін, як лженаука. До числа таких наук належали генетика, кібернетика, геополітика, і навіть велася боротьба з ними. Ми дуже сподіваємося, що політологію – професію XXI століття – не спіткає та сама доля в Узбекистані", - наголосив політолог.

  Нагадаємо, що Узбекистан від 1 липня 2015 року ввів додаткові імпортні мита при ввезенні товарів з України терміном на один рік. Розмір додаткового збору - від 5% до 10%.

  Попередній матеріал
  У Києві пройде дитячий музичний фестиваль "Open Music for Child"
  Наступний матеріал
  Завтра в Петербурзі хочуть влаштувати відкритий показ фільму Сенцова
  Теги:
  Loading...