5.ua

В Угорщині відзначають річницю антирадянського повстання 1956-го року

  Кілька десятків тисяч людей зібралися напередодні на площі Героїв у Будапешті, щоби відзначити річницю повстання 1956-го року.

  На мітинг прийшли представники головних політичних сил та прем’єр-міністр Угорщини, Віктор Орбан. Він виступав від імені своєї партії «Фідес», яка перемогла на попередніх виборах. Місцеві ЗМІ заявили, з цього мітингу фактично починається нова передвиборна кампанія. Наступне волевиявлення призначено на кінець квітня наступного року. На демонстрації згадали події 1956 року, коли внаслідок повстання та введення радянських військ загинули понад 2 з половиною тисячі угорців. Більше 200 тисяч людей емігрували після придушення заколоту. Партія «Фідес» вважає, що продовжує справу борців 1956 року. А от соціалісти та ультра-праві провели окремі мітинги із закликом боротися проти правління Віктора Орбана.

  Віктор Орбан, прем’єр-міністр Угорщини: «Ми вирішили, що більше не житимемо, як в’язні міжнародних фінансових фондів. А міжнародні компанії повинні взяти на себе більше загальних витрат».

  Попередній матеріал
  Іспанська молодь протестує проти безробіття
  Наступний матеріал
  Кінець епохи Саакашвілі – в неділю Грузія обиратиме нового президента