Глава МЗС Білорусі
Глава МЗС Білорусі belta.by

В МЗС Білорусі заявили про готовність направити миротворців в Україну

  За словами міністра закордонних справ Білорусі Володимира Макея, республіка вкрай зацікавлена у швидкому встановленні стабільності у східних регіонах України

  Про готовність виділити миротворчий контингент заявив журналістам у середу, 15 листопада, міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей за підсумками зустрічі в Москві з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, повідомляє БЕЛТА.

  "Ми готові виділити відповідний миротворчий контингент, якщо це буде прийнятно для всіх зацікавлених країн, для того, щоб брати участь у вирішенні миротворчих завдань", – сказав Макей.

  Міністр нагадав, що ще в 2014 році президент Білорусі Олександр Лукашенко в інтерв'ю телеканалу Euronews заявив, що країна готова направити в Україну миротворчий контингент, щоб сприяти відновленню миру і спокою.

  Дипломат підкреслив, що позиція Білорусі щодо ситуації в східних регіонах України давно відома: республіка вкрай зацікавлена у швидкому встановленні там стабільності. 

  "Ми, звичайно, готові зробити все для того, щоб ця конфліктна ситуація, яка сьогодні існує, вирішилася, і в ці райони прийшли мир і спокій", – наголосив він. 

  Макей нагадав, що Мінськ став майданчиком для регулярних переговорів Тристоронньої контактної групи з урегулювання кризи в Україні.

  "Хоч як би хто оцінював діяльність цієї Тристоронньої контактної групи, я вважаю, що вона робить продуктивний, важливий внесок у врегулювання кризових ситуацій. Ми маємо намір і надалі надавати майданчик, робити все можливе для забезпечення миру і стабільності в цьому регіоні", – заявив він. 

  Як повідомляв 5.UA, участь представників РФ у майбутній миротворчій місії на сході неможлива. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак під час зустрічі з очільником Міноборони Канади Харджитом Сейджжаном. 

  Нагадаємо, раніше спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер розповів, якими США бачать завдання миротворчої місії на Донбасі.

  Попередній матеріал
  Кабмін схвалив підвищення стипендій для певної категорії студентів
  Наступний матеріал
  Поглиблення інтеграції: ЄП підтримав "Східне партнерство+" для України, Грузії та Молдови
  Loading...

  "Наші поїдуть туди і будуть прориватися": українські консули у Краснодарі вимагатимуть зустрічі з Павлом Грибом

  Зникнення українця: МЗС Білорусі сподівається на збереження дружніх відносин з Україною

  Беца про миротворців на Донбасі: Заяви Путіна - це маніпуляція, однак наша ініціатива в силі