Європарламент
Європарламент 5 канал

Поглиблення інтеграції: ЄП підтримав "Східне партнерство+" для України, Грузії та Молдови

Європарламент пропонує створити для цих трьох країн трастовий фонд, який має залучати державні та приватні інвестиції для реалізації соціально-економічних проектів

Європарламент  проголосував за рекомендації створення моделі "Східне партнерство Плюс" для України, Грузії та Молдови в рамках саміту "Східного партнерства". Як передає УНІАН, за документ цієї середи, 15 листопада, у Страсбурзі проголосували 519 депутатів, проти були – 114, утримались – 47.

У доповіді пропонується створити формат "Східне партнерство Плюс" для країн, з якими підписані угоди про асоціацію з ЄС і які досягли значного прогресу в проведенні реформ. Це "в кінцевому підсумку може привести до приєднання до Митного союзу, Енергетичного союзу, Союзу цифрових технологій та Шенгенської зони, подальшого доступу до внутрішнього ринку Євросоюзу, інтеграції у транспортну інфраструктуру, партнерства в індустріальній сфері, збільшення участі в програмах ЄС та агентствах", та скасування роумінгу.

Відтак Європарламент пропонує створити для цих трьох країн трастовий фонд, який має залучати державні та приватні інвестиції для реалізації соціально-економічних проектів в Україні, Грузії та Молдові. Документом Європарламент також заявляє про підтримання "справжніх економічних реформ", які мають поступово звести нанівець монополії та обмежити роль олігархії – шляхом запровадження відповідних законів та підтримання реформ у банківському і фінансовому секторах.

У ЄП також наголосили на необхідності продовження тиску на Росію, що є особливо важливим напередодні дискусій щодо продовження в січні 2018 року антиросійських санкцій. Окремо зазначається, що участь Білорусі у військових навчаннях з Росією "Захід-2017", спрямованих проти Євросоюзу, є "неприйнятною".

У доповіді підкреслюється, що "Східне партнерство" має на меті створити необхідні умови для тісної політичної асоціації та економічної інтеграції, і що угоди про асоціацію з Грузією, Молдовою та Україною не становлять кінцевої мети у відносинах з ЄС.

"Європарламент вкотре зазначає, що угоди про асоціації з Грузією, Молдовою та Україною не є кінцевою метою їхніх відносин з ЄС. ЄП вкотре підтримує європейські прагнення цих країн", – наголошується в документі законодавчого органу ЄС.

Дивіться також фотогалерею:

Майже 100 прапорів: український стяг замайорів у містах Європи та Америки – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В МЗС Білорусі заявили про готовність направити миротворців в Україну
Наступний матеріал
Учені створили триокого зрячого скарабея – фото
Loading...