В Індонезії відкрито курси психологічної допомоги для дітей

  Курси психологічної допомоги для дітей, які живуть у наметових містечках, відкрив уряд Індонезії. Десятки тисяч неповнолітніх опинилися в тимчасових таборах унаслідок виверження вулкана "Мерапі" на острові Ява. Вони не можуть відвідувати школу, більшість малюків зазнали глибоких психологічних травм. Дітей регулярно відвідують учителі та медики.

  Триста п`ятдесят тисяч людей евакуювали з сіл і містечок, розташованих поблизу вулкана "Мерапі" в Індонезії. Щонайменше, п`ята частина з них - діти. Вони не ходять на уроки, цілими днями граються в тимчасових таборах. Батьки не можуть дивитися за малюками, оскільки весь час зайняті пошуком їжі та медикаментів. Для догляду за неповнолітніми уряд надіслав до наметових містечок кваліфікованих медиків і вчителів.

  Міт Двікур`янто, координатор програми: "Ми граємо з дітьми в бадмінтон і футбол, складаємо пазли. Також показуємо їм різноманітні фільми та розповідаємо наукові факти про виверження вулкана. Намагаємося вилікувати психологічні травми, яких малюки зазнали під час евакуації".

  В тимчасових таборах медики фіксують багато випадків антисоціальної поведінки неповнолітніх. Деякі з них нападають на інших дітей та починають курти. Батьки сподіваються, що фахівці допоможуть малюкам впоратися з труднощами життя в наметових містечках.

  Деванті, мешканка тимчасового табору: "Медики і педагоги вчать дітей боротися зі своїм страхом. Вони розповідають їм, як пристосуватися до цієї складної ситуації і не панікувати. Коли виверження припиниться, вони легше зможуть повернутися до нормального життя. Я щодня молюся, щоби цей жах нарешті скінчився".

  Вулкан Мерапі прокинувся наприкінці жовтня. Під час численних вивержень загинули понад дві сотні людей. Тисячі місцевих мешканців з опіками перебувають у лікарнях. "Мерапі" з індонезійської означає - вогняна гора. Він є одним із найактивніших вулканів країни. Учені стверджують - його виверження може тривати ще кілька тижнів.

  Олександр Войтко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Качинський проситиме США допомоги у розслідуванні "Смоленьскої трагедії"
  Наступний матеріал
  У Європі через повені загинуло 3 людей
  Теги: