В Австралії збитки від повені сягнули 6 мільярдів доларів

  Повінь на сході Австралії уже забрала життя майже двох десятків людей. Іще 72ох - уважають зниклими безвісти. Стихія вирує вже кілька тижнів, збитки сягнули шести мільярдів доларів.

  Найгірша ситуація - у місті Тувумба. Там лише за останню добу загинуло восьмеро людей. Потоки води заввишки 8 метрів - змивали на своєму шляху автомобілі та пішоходів. Мешканців рятують - гелікоптерами.

  Повінь наступає і на столицю штату - Брісбен. У місцевій річці вода піднялася на 8 метрів. У Брісбені - понад 2 мільйони мешканців. Уже розпочалася часткова евакуація. Під загрозою затоплення - понад 6 тисяч будівель. Пік повені в столиці штату очікують у четвер. Влада закликає австралійців бути мужніми та об`єднуватися в боротьбі зі стихією.

  Анна Блай, губернатор штату Квінсленд: "Безсумнівно, зараз ми переживаємо тяжке лихо. Це - випробування як для наших рятувальників, так і для суспільства в цілому. Стихія нищить наші домівки, забирає життя - проте вона не зламає нашої волі". 

  Повінь у штаті Квінсленд - найпотужніша за останні 50 років. Затоплена територія - більша за площу Франції та Німеччини. Під водою - понад 12 тисяч будинків. Фінансові збитки зачепили не лише Австралію. У Квінсленді закрили 75% шахт, що спричинило різке підвищення світових цін на вугілля.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Діоксиновий скандал поширився на Данію
  Наступний матеріал
  На автошоу в Детройті презентували 40 нових машин
  Теги: