В Арабських еміратах відроджують традиційний спосіб видобутку перлин [відео]

  До традиційного способу видобутку перлин повертаються в Арабських еміратах. Утім, поки що - це, переважно, розвага для туристів. На узбережжі вже розпочали вирощувати культивовані морські перлини.

  Традиційний арабський човен "дау", білий одяг та нехитре знаряддя все, що потрібно, щоби спробувати себе в бізнесі сторічної давнини. Туристам пропонують пірнати у пошуках перлин дідівським способом.

  Алі Сагар Сувайді, організатор екскурсій: "Дуже важливо показувати людям, як усе було раніше. У ті часи жити було тяжко, ми мали тільки море й пустелю".

  Кілька століть емірати славилися на весь світ своїми перлами. Кліматичні умови та чиста вода створюють для устриць ідеальні умови. Однак добувати "сльози моря" завжди було непросто. Пірнальники виходили в море в травні і поверталися лише в жовтні. З ранку до ночі вони пірнали на кількаметрову глибину. З обладнання - спеціальна прищіпка для носа з черепахової кістки, мотузка та камінь. У 30-х роках минулого століття на ринку з`явилися штучні перли з Японії і знищили старовинний бізнес. У наш час бізнесмени намагаються відродити вирощування перлин. Для цього всередину живої устриці вкладають намистину. Потім навколо неї наростає перламутр.

  Абдулла аль-Сувайді, директор устричної ферми: "Я упевнений, що видобуток устриць можна поновити і зробити цю галузь надзвичайно прибутковою. Ми можемо перейняти в Східної Азії титул найбільшого в світі виробника культивованих перлин".

  Шукачі перлів кажуть - культивування дуже вигідне. Адже в природі перлину можна знайти лише в одній-двох устрицях із сотні, а на устричній фермі - більше половини мушель мають всередині перлину. І за якістю вони не відрізняються від природних.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Стали відомими перші лауреати цьогорічної Нобелівської премії [відео]
  Наступний матеріал
  Генсек ООН закликав припинити поставки зброї до Сирії
  Теги: